Opinia Opel Astra 1.4 60KM (benzyna+gaz) hatchback 1992r., ocena użytkownika (ff3)

Opel Astra 1992r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 60KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2009-01-27

Kiedys wyczytalem ze ten typ samochodu i siliniku na gazie zawsze pali 10l gazu, i tak naprawde czy jezdzisz 120 czy 140km/h to jest tyle samo, zawsze i wszedzie. W zime jezdze wolniej to troszke jakby mniej z 8l/100 ale to pewnie zwiazane z tym ze benzyne palilo tez.

Na temperature chlodzenia, normalna w lato czy w zime to ok 85C wieksza 95-100 moze swiadczyc ze chlodnica jest do niczego albo cos jest popsutego.

Objawy korozji, na uzupełnianie płynów w tym oleju.

Tania w naprawach, mimo podeszłego wieku bardzo ją lubie i szybko nie zmienie, mimo że kase mam na duzo lepszy. Lubie ten samochód. Mozna nim zabrac wszystko dojechać wszedzie, po polu, po lasach i piachach misy nie urwałem. Dobrze sie prowadzi i jest bardzo zwrotna, mozna nia udowodnic kazdemu ze wcale nie ma lepszego samochodu ;) mimo 100 KM wiecej. Tak naprawde jest nie zawodna, z charakterem i duszą.

Mimo że brak jest w moim modelu wspomagania, nie stanowi to problemu, trzeba tylko umieć sobie z tym rade. Jeśli się jeździ ostro i szybko wchodzi w zakręty do 120km/h w kat 45 po pewnym czasie siadaja stabilizatory kol wymiana prosta i koszt jednego 20 zl. Niezniszczalne przegłuby, nie tak jak w golfie, ktore sie rozwalaja, z dobrym silnikiem mala wyscigówka.Brak jakis wiekszych przechylow, dobre amorki i przejzdzajac przez tory robi to sie pewnie, nie czuje sie jakiegos dyskonfortu.Poza stabilizatorami nic sie nie psuje.

Taki samochodzik jak mój, ma czasem braki mocy, no ale ma tylko 60KM nie ma sie czegos spodziewac wiecej, ale na to co ma, mozna jesli sie tylko chce, wyprzedzi sie praktycznie wszystko jesli nie jedzie szybciej niz nam samochod pozwala.

Wyciszenie slabe ale radio po cos jest, jak sie jedzie ze 130 czasem trudno jest pogadac w samochodzie z pasazerem z boku, ale zwolnic mozna przeciez. A autostrad i tak za duzo nie mamy.

Karoserie zżera rdza, no to jedyny minus, ale ja tam z nia walcze i samochod nie wyglada na tyle ile ma lat.

Szybki paruja po dłuższym czasie gdy sie przegrzeje powietrze znajdujace sie w samochodzie i skrapla sie, prawa fizyki niestety. Trzeba poprostu po nagrzaniu samochodu przelaczyc na tryb pobierania powietrza ogrzewanego z zewnatrz i problem przestaje byc dokuczliwy, ale jednak cos z tym uchodzeniem powietrza szwankuje, szybke otworzyc z tylu i po problemie.

Dla mnie bez problemu, ale tylko w duzych samochodow z duzymi lusterkami nie ma problemu z widocznoscia, male autka zawsze beda nie doskonale.

Powiem tak: wycieraczka działała mi. Po paru latach - 16 juz nie, tylko na wysokich obrotach, zmuszony bylem do jazdy za duzymi i chlapiacymi samochodami, czasem nie dzialala czasem dzialala, ale gdy mi wysiadla to juz po 600km w jeden dzien, wymontowana w silniku miala 0,5 litra wody, takze sie nie dziwie ze padla...A padła jak wjechalem na parking pod dom :D

Sprzęgło wymieniłem bo czesto zmieniam biegi, bo samochod mial pare wypadkow, wymiane tez mial i chlodnice, nigdy to jednak nie bylo nastepstwem normalnej eksploatacji

To chyba bardzo jest wkurzające, ale tylko czasami.

Niezawodność, ale i przede wszystkim zwinność :)