Opinia Audi A6 Avant 2.5 TDI 180KM (olej napędowy) kombi 2001r., ocena użytkownika (g44)

Audi A6 Avant 2001r. - opinia użytkownika

silnik: 2.5 TDI 180KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-04-13

Chciałbym żeby paliło mniej. Podobno za quatro trzeba oddać średnio litr więcej. I tak bym nie zamienił się na przednionapędówkę.

Na przebieg- nikt nie kupuje takiego samochodu żeby jeździć 10 tysięcy km rocznie.Dużo ma przekręcone liczniki Dlatego tak ważne są przeglądy- chodzi o rozrząd. Nie bój się przebiegu 200-250 tysięcy km. Jeżeli silnik miał prawidłowy serwis to masz do przejechania tyle samo. Wiele posiada rzeczywisty przebieg 300-400 tysięcy i jest ok.

Każdemu kto ceni jakość, komfort i prestiż.

Miałem kilkadziesiąt samochodów. Pierwszy raz quatro ze 180 km silnikiem. Mogę stwierdzić, że rewelacja-lepszego do tej pory nie miałem. Dostał 9 punktów bo liczę, że nowa A6 jeszcze czymś mnie zaskoczy.

Mam Audi A6 z silnikiem 2,5 TDI w wersji 180 km quatro. Samochód świetnie jeżdzi na zakrętach, fantastycznie trzyma się drogi. Bardzo dobra jakość wykonania. Jedyny mankament to serwis-jest drogi ale nie powala na kolana.

Bzdurą są opinie o nietrwałości silnika. Poprostu musisz pilnować terminów serwisowych-wtedy nic się nie stanie.Niestety u nas wielu kierowców to bagatelizuje a potem trują, że silnik się sypie. Przecież to jest technika na najwyższym poziomie a nie diesle 1.6 z 1986r.Mam skrzynię 6-cio biegową z krótkimi przełożeniami- czasami to denerwuje bo trzeba się namachać przy dynamicznej jeździe.Spalanie też jest nie małe ale to quatro więc warto

Komfort na najwyższym poziomie. Z całym szacunkiem. Są małe mankamenty przy jakości niektórych plastików ale na szczęście szybko to wyeliminowano.

Jest to kwestia gustu. ja lubię konserwatywne niemieckie samochody. Dla mnie Audi A6 ma klasę

Tylko klimatronic-innego sobie w tej klasie samochodów nie wyobrażam.

Bez uwag

Miałem tylko jeden problem. Przepalał mi się bezpiecznik środkowego panela ( klima, radio, ogrzewane fotele) Okazało się, że przetarły się przewody w komorze silnika w pobliżu turbo. na szczęście mechanik miał jaja i wiedział jak temu zaradzić. Przypuszczam, że w serwisie nie daliby sobie rady. Z całym szacunkiem do autoryzowanych serwisów- nie wiele potrafią.

Części nie są tanie ale jak dobrze poszukasz to nie zbankrutujesz.Jeżeli prawidłowo serwisujesz i nie kupujesz części z Chin to ten samochód ci się odwdzięczy bezawaryjnością

Średni prawie 10 litrów oleju napędowego to dużo. A może ja mam ciężką nogę?

Grzegorz