Opinia Ford Galaxy TREND 1.9 TDI 115KM (olej napędowy) van 2004r., ocena użytkownika (gzw)

Ford Galaxy TREND 2004r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 1.9 TDI 115KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-06-03

W automacie zużycie jest niestety większe ale to coś za coś. W trasie niby 8 l/km ale tak naprawdę zależy od jazdy. poruszam się drogami gdzie można depnąć i... Generalnie do 120/130 km ten samochód nie powinien spalić więcej niż 7 l/km. Czym szybciej tym większe opory. W końcu najmniejszy nie jest...

Na pewno wyposażenie. TYLKO KLIMATRONIK!!! I nie bać się automatycznej skrzyni. Między bajki włożyć zawodność i koszta. To nie są rzeczy które psują się jakoś częściej niż inne a komfort mimo większego zużycia nieporównywalny. Dodam że i małżonki będą przeszczęśliwe bo nogi mniej się zmęczą a i my właściciele bo żony będą miały mniej czynności (sprzęgło, lewarek zmiany biegów) co przekłada się na bezpieczeństwo podczas jazdy. Ale ja tego nie pisałem moja Najukochańsza żono i wiem że jesteś najlepszym kierowcą na tej planecie i mam nadzieję że nigdy nie wpadniesz na to żeby wejść na tę stronę.

Jak w każdym jednym samochodzie wymieniać wszystko na czas. Nie żałować na olej. Do pompowtrysków MUSI być specjalny!!!

Przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi. Duży, bezpieczny i pojemny. Poza tym każdemu kto lubi przestrzeń w samochodzie. W tym jej nie brak.

Opinia trochę na wyrost ale galaxy TDI do 2006 roku mają silniki Volkswagenowskie więc właściwie bezawaryjne. Z czystym sumieniem auto dla każdego. Niezależnie czy mamy rodzinę czy dopiero mamy zamiar mieć to wdzięczny samochód i jeżeli będziemy tylko wszystko wymieniali na czas z pewnością zawsze dowiezie nas do celu.

Posiadam samochód stosunkowo krótko ale nie mam jak na razie żadnych zastrzeżeń. Mankamentem jest parkowanie jeśli auto nie ma czujnika parkowania (przez tylną szybę nie widać mniejszych pojazdów, w lusterkach przednich zazwyczaj też nie)

Każdy boi się automatycznej skrzyni. Ja kupiłem samochód z taką skrzynią tylko z uwagi na mały wybór. Nie żałuję i polecam!! komfort jazdy szczególnie w mieście jest trudny do przecenienia. Niestety zużycie paliwa wzrasta średnio 1,5 litra a samochód szczególnie z silnikami 115 KM traci na zrywności. Polecam delikatny tuning. Koszt około 1000 zł natomiast moc wzrasta do ok. 150 KM. Nie odbija się to na zużyciu paliwa natomiast jazda, w szczególności przyspieszenie są jak na taki samochód bardziej niż wystarczające.

Mankamenty to siedzenia trochę za twarde na dalekie podróże i mamy wrażenie że nie jedziemy samochodem tylko autokarem. mimo że są wyjmowane brak regulacji jak w siedzeniach przednich, a szkoda. Fotele przednie to bajka i komfort podróży jest naprawdę wysoki. Ponadto mają one z tyłu małe rozkładane stoliczki, na których można coś położyć lub wstawić napój. Mała rzecz ale szalenie przydatna. Trzeci rząd polecam tylko awaryjnie i raczej dla niższych ale JEST! i jestem pewien że niejednemu zabrakło tego szóstego (a czasem i siódmego) miejsca w pojeździe.

To naprawdę spory samochód i miejsca z przodu czy też z tyłu jest pod dostatkiem. Wyjątek to trzeci rząd ale nawet tam nie jest jakoś przeraźliwie ciasno. Warte zaznaczenia że fotele rząd drugi i trzeci są łatwo demontowalne. Istnieje możliwość ich konfiguracji dzięki czemu można zyskać miejsce lub komfort podróżowania. Bagażnik z bez foteli z 3 rzędu jest naprawdę spory. Mi zmieścił się wózek z gondolą, teleskop, torby dla dwojga dorosłych i dwójki dzieci. I jeszcze by weszło.

Nie jestem malkontentem. Do puki nie nagrzało się w środku włączałem podgrzewanie siedzenia (nie działa od razu ale w momencie kiedy silnik zaczyna łapać temp.)W zimie dzięki webasto silnik nagrzewa się znacznie szybciej. Klimatronik działa bez zarzutu ale wymiary to wymiary, musi chwilę potrwać zanim będzie zadana temp.

Widoczność bardzo dobra w ruchu. przy parkowaniu to inna bajka. Generalnie na plus.

Jak do tej pory nie odnotowałem żadnych problemów za wyjątkiem dwóch spalonych żarówek (jednocześnie) i to u sąsiadów zza odry, dodam że zaraz po kupnie samochodu. Po wymianie wszystko OK.

10 za koszty to tylko dlatego że można wszelkie naprawy zrobić u przysłowiowego p. Mietka. Serwisów nie polecam bo drożyzna jak nieszczęście. Galaxy uważany jest przez serwis jako model wyższy (np. limuzyna) i tak niestety kasowany.

szczerz mówiąc kupiłem diesla bo miał mało palić. Z braku laku musiałem z nogi odwiązać cegłówkę ale oszczędności są bardziej niż symboliczne. Coś za coś...

Chciałem kupić zafirę. Po przymierzeniu się w galaxy w zafirze miałem klaustrofobie.

Michał