Opinia Audi A6 C5 1.9 TDI 131KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2004r., ocena użytkownika (hgk)

Audi A6 C5 2004r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 TDI 131KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-07-10

Przy 180km/h pali 8,5-9,0 Przy 200km/h pali 10-11 l/100km * do prędkości 180 jest cichutko jak przy 80km/h, powyżej 180 dochodzi do kabiny szum powietrza i wzrasta spalanie.

udać się do salonu AUDI i zapłacić ok 500zł za sprawdzenie w 100% auta, karoserię, historię, przebieg i inne, WARTO !!!

poczekać 2-3 minuty po zatrzymaniu zanim wyłączymy silnik na "luzie" (dbanie o turbo)

sobie prezesowi rodzinie młodemu chłopakowi przedstawicielowi handlowemu warunek TRZEBA DBAĆ !!!

miałem wcześniej do użytku w rodzinie taki sam tylko z 2003, S-LINE, QUATTRO, 2,5tdi ...i lepiej się prowadził, napęd quattro jest bajeczny, ale silniki 2,5tdi są wadliwe i wymagają większej uwagi przy użytkowaniu. Także najlepszym rozwiązaniem będzie A6 QUATTRO 3.0tdi (240KM) 6 biegów powyżej 2005 roku :)

PROWADZENIE - to jest duża limuzyna także ma dość miękkie przyjemne zawieszenie, pływa i płynnie wyłapuje wszystkie nierówności polskich dróg, pełna cisza w środku, w zakrętach nie jest tak sztywne zawieszenie jak np.: w TT. Pozostałe oceny - nie dałem maxa, bo moim zdaniem tylko w sportowych autach spełnione są najlepsze parametry, co do parkowania - czujniki są, wspomaganie chodzi płynnie i lekko ale wciąż to jest byczy samochód :)

Najlepsza jednostka silnikowa na świecie pod względem jakość-dynamika-eksploatacja-niezawodność. Mały silnik oszczędny i zrywny, ale moje A6 ma ok. 1700kg, na tą chwilę najszybciej jechałem 207km/h (zużycie 13l/100km). Także sportowych osiągów tu nie zobaczymy - to jest limuzyna. Biegi dla mnie mogły by być (6-stopniowa) troszkę krótsze.

no comments :)

Posiadam full wersję, ostatni wypust przed nowym modelem, wersja ze skórzaną tapicerką (totalna cisza w środku i bajeczne wykonanie)

lusterka duże, podgrzewane i składane, widoczność bdb.

Dbam o auto i czasami dla sprawdzenia serwisuje w AUDI-SZCZECIN, wymiany filtrów i oleju co każde 10000km, tankuje tylko w BP i nie mam żadnego problemu z autem :) aaa daję mu w kość, aż się prosi aby jechać ponad 150km/h

i spalanie, na PLUSSS

Michał