Opinia Toyota Carina e 1.6 110KM (benzyna) liftback 1993r., ocena użytkownika (hqd)

Toyota Carina e 1993r. - opinia użytkownika

nadwozie: liftback

data oceny: 2009-07-10

w trasie na prawde mało pali. na jednym baku przejechałem ponad 700 km. w miescie na jednym baku 500 -550 km

prozaicznie, aby auto było zadbane

po prosti dbać, a bedzie słuzył dłgo

dobre auto na poczatek, dla ludzi o spokojnym temperamencie, nie do lansu ;) daje komfort psychiczny na codzien i w trasie swoją bezawaryjnoscia, lubiany przez mechaników.

szkoda ze juz taki aut sie nie produkuje...

zawieszenie dosyć miekkie, ale dobre na polskie drogi. bardzo wytrzymale, jezeli jeździsz ostroznie, powinno wytrzymac długo. oryginalne amortyzatory wyzionęly ducha w zime po 15 latach, zamarzły :) do tego czasu przeglady przechodziły bez zmarowania ;) byłem w szoku. dla porownania nissan primera, z tego samego roku, zaczął stukac po miesiącu jazdy po warszawie.

mój egzemplarz był z niewiadomego pochodzenia, po pół roku okzało sie ze trzeba zrobić generalke. silnik był skatowany. koszt 1800 zł. po remncie poprawiła sie dynamika, nie brał oleju, kultura pracy ok. mój wujek natomiast posiada carine od nowości, ma nawiniete ponad 350 tysiecy i dalej smiga.

subaru to to nie jest, ale komfort niezły. fotele w podstawowej wersji pozbawione regulacji odcinka ledzwiowego, na dłuższe trasy nie do konca wygodne, ale tragedii nie ma

w aucie bardzo duzo przestrzeni zarówno z tyłu jak i z przodu, wszystko na miejscu, wszysto działa, nic sie nie urywa. na wybojach słychac trzaski z bagarznika, ale rzecz jest to ogarniecia jak sie wymieni spinki albo uzyje silikonu lub innych specyfików. blacha w porządku. zdarza sie ze rdza powoli zaczyna trawic dolne krawedzie drzwi. podwozie dobrze zabezpieczone.

auto bez klimy w lato daje sie we znaki nie wiem czy to zalezy od wersji, ale izolacja jest słaba. w zime nagrzewa dobrze

widocznisc dobra, kształt auta normalny, zaprojektowany pod kątem ergonomii i wygody dla kierujacego, a nie chore pomysły dizajnerów ;)

układ elektryczny działa bez zarzutów, elektroniki za wiele nie ma na szczęście ;)

własciwie to nie ma awaryjnosci, niektóre części się po prostu zuzywają, koszty napraw nie drogie. duzo dobrych japonskich zamiennikow. czesci moze troche drozsze, ale naprawy na pewno o wiele zadsze niz u konkurencji.

marian