Opinia Volvo V40 1.9 DCI 95KM (turbo diesel) kombi 1999r., ocena użytkownika (kjf)

Volvo V40 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 DCI 95KM (turbo diesel)

data oceny: 2009-07-17

Spalanie na trasie wyszło mi ok 4,8 litra ale to przy prędkości do 90 km/h,jednak niewiele więcej bo 5,1L/5,3L przy predkosciach 110km/h / 130km/h Oczywiście taki wynik uzyskałem jeżdżac do 2200 obr./min na biegach od 1 do 4 bo na 5tym biegu to strasznie wolno.

Z jakiego kraju jest sprowadzony,na zawieszenie,na to czy jest subwoofer fabryczny(często jest wymontowywany przed sprzedażą), na zawieszenie, czy spaliny mają odpowiedni kolor(biały,gęsty dym oznacza że z silnikiem jest coś nie tak,również kolor taki niebieskawy oznacza że bierze olej,najlepszy kolor to taki czarny,lecz niezbyt mocny)

Komuś komu się podoba to auto,albo komuś kto chce w miare dynamiczne auto nie do szpanu tylko do jeżdżenia. Chociaż jakby w niego zainwestować to by możnaby było go ładnie zrobić.

Ogólnie to jest bardzo dobry samochód,który nie ustrzegł się wad,ale śmiało mogę go polecić innym.

samo prowadzenie jest przyjemne aczkolwiek zawieszenie nie za dobrze wybiera nierówności naszych dróg. Jeśli chodzi o układ kierowniczy to wydaje mi się że jest on precyzyjny,chociaż przydałby się większy promień skrętu. Hamulce natomiast spisują się dobrze,aczkolwiek coś jest nie tak z systemem ABS (ale to może być jedynie wina mojego moedlu). Parkowanie,może sprawiać problemy,bo widoczność niezbyt dobra,ale to jest kwestia przyzwyczajenia.

Sam silnik w sobie nie jest zły,lecz nie jest to prawdziwy silnik volvo tylko zapożyczony od renaulta :/ Mam wersję 95-cio konną,przydałoby się jej nieco większa dynamika jednakże jeszcze nie jeden wymięka na światłach lub na trasie,i przy wyprzedzaniu nie martwię się że mu mocy zbraknie (w przeciwieństwie to zagazowanych samochodów). Silnik ma brzmienie jak to każdy diesel,ale żeby usłyszeć turbinę to albo trzeba jeździć z otwartą szybą albo z bardzo wytężonych słuchem. Zmiana biegów wymaga przyzwyczajenia by zmieniać je bez "tąpnięcia"(możliwe że to tylko w moim tak jest,ale nie wiem dokładnie).

No niestety wielki minus jeśli chodzi o wyciszenie,producenci Volvo chyba zapomnieli że wsadzili do niego silnik Diesla,bo jest strasznie głośno jak na mój gust. Jak już wspomniałem wyżej słabo wybiera nierówności naszych dróg,gdy zdarzy się że wjadę na studzienkę to odczuwalne jest jakby tył zaczynał "tańczyć"(możliwe że zawieszenie jest wytłuczone). Komfort jest znacznie większy z podróżowania z tyłu jak z przodu,jednak przydałby się nawiew na tylne fotele.

Ilość miejsca z tyłu nie poraża,ale jeśli kierowca nie jest zbyt rosły to jest ona wystarczająca. Schowków zbyt wiele nie ma,ale wydaje mi się że jest ich dostatecznie wiele. Samo wnętrze nie ma zbyt wielu możliwości,kanapa dzielona asymetrycznie pozwala na przewóz różnych rzeczy. Blachy jak do tej pory nie rdzewieją ani nie widać żadnych oznak "przyszczy"(o ile się nie mylę to ocynkowane blachy). Prawie wszystkie przełączniki są w zasięgu ręki i wzroku,poza przęłącznikami od elektrycznych szyb,nie wiem kto to wymyślił żeby je umieścić między lewarkiem zmiany biegów a ręcznym :/

Klimatyzacja jak najbardziej daje rade i utrzymuje 17 stopni (mam climatronic),w zimie troche uciążliwe są parujące szyby,ale wystarczy włączyć klimatyzacje aby szybko i sprawinie odparowały.

Jedynie co do widoczności do tyłu mam zastrzeżenia,ale reszta ok.

Jako że trafiłem na niezbyt zadbany model to musiałem dużo rzeczy w nim zrobić,począwszy od zrobienia oświetlenia kabiny a kończąc na obrysówkach,jednak nie sprawiło to zbyt wiele problemów a i części nie były zbyt drogie.

Napraw było sporo,nie jestem jednak w stanie ich wymienić,jednak były one spodowane tym że ktoś tak zaniedbał samochód.Dużo jest części zamiennych,łatwo jest je znaleźć.

sądziłem że będzie więcej

Grzesiek