Opinia Mercedes 200-500 (W126) 3.0 298KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1990r., ocena użytkownika (mcq)

Mercedes 200-500 (W126) 1990r. - opinia użytkownika

silnik: 3.0 298KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2009-10-19

Mógłby pali mniej, ale w końcu to duży silnik i na powietrze nie będzie jeździł...

Każdemu, kto potrzebuje pewnego, choc niekoniecznie ekonomicznego samochodu.

Piękna sylwetka, rozkoszna wygoda. Niewiarygodna łatwość prowadzenia, mały promień skrętu. Niekiedy trudno się zmieścić na parkingach pod marketami, bo zajmuje tyle miejsca co 2 seicento.

Niezwykły samochód. Mój pierwszy mercedes. Nie spodziewałem się, że starszy samochód może by tak komfortowy i dawać tyle przyjemności z jazdy. Z początku po kupieniu zmieniłem kilka elementów, które uznałem za bliskie zepsucia i odtąd tylko wymieniam opony i olej. Spalanie jest zależne od temperamentu, ale można się w 18 litrach gazu zmieścić. Tym samochodem nie wypada się ścigać, ale jak trzeba to warknie i wciska w fotel.

Cóż tu pisac... Wciskasz gaz i jedziesz. Dopiero przy 100/h słychac silnik.

Fotele jak kanapy w empiku. Zasnąc można.

Bagażnik pojemnością przewyższa niejedno kombi, do przełączników trzeba się przyzwyczaić, dopiero po dłuższym czasie przestałem macać drzwi szukając opuszczania szyb. Schowek nieco za mały, dużo miejsca pod fotelami.

Grzanie działa znakomicie. Miałem wcześniej toyotę i tam nieraz parzyło w nogi. Mercedes grzeje skutecznie, ale bez nachalności. Z tyłu jest dodatkowy nawiew dla pasażerów tylnej kanapy. Dwustrefowa klimatyzacja działa wzorowo. Jest tam też funkcja odparowania szyb po nocnym postoju. Nie trzeba biegać ze szmatką, tylko włączy grzanie, klimę i spokojnie zaczekać.

Nie można narzekać, widocznoś znakomita. Zresztą ten samochód budzi taką sympatię na ulicy, że łatwo go wpuszczają,żeby zobaczy jak z tyłu wygląda.

Nic nie sądzę o elektronice. Wiem, że sporo tam tego wsadzili. Na początku nie działała regulacja jasności podświetlenia wnętrza. Fachowiec wymienił wytarty potencjometr.

Alternator znieniłem, ponieważ pulsowały światła reflektorów, zatem sądziłem, że to jego wina i przestało pulsowac. Amortyzatory kupiłem od mercedesa "beczki" komplet za 250 zł.

Inne modele

Mercedesa: