Opinia Kia Picanto city 0.9 standard 445KM (benzyna) hatchback 2005r., ocena użytkownika (p3a)

Kia Picanto city 2005r. - opinia użytkownika

silnik: 0.9 standard 445KM (benzyna)

przebieg: 97 km

data oceny: 2010-02-18

nie jest chyba tak żle,nigdy nie regulowała auta u żadnych speców , może wtedy spalałby mniej...

na wygląd zewnętrzny auta - podobało mi się

na nic szczególnego - wszystko działa o.k.

głównie kobiecie, ew. starszemu panu który nie ma potrzeby bycia "rajdowcem" i podnosić swego ego przy pomocy auta. Faceci wolą jednak większe gabarytowo i pod względem mocy auta więc to ich nie zadowoli.

jedyne czego mi brak to większej mocy silnika i przydałby się jeszcze jeden szósty bieg do jazdy w trasie,ale jak na to co ma to autko jest dobrze- jestem zadowolona i jeszcze trochę nim pojeżdzę.Ogólnie cichy, zwrotny ,wmiarę żwawy, dużo miejsca w środku ze nie czuję się jak sardynka w puszce, doskonały w mieście .

auto dobrze się prowadzi, jest skrętne, mocne hamulce, b.łatwo zaparkować

silnik pracuje cicho, dobra zmiana biegów - miekko,dobre przyspieszenie na początku, potem coraz gorzej ale chyba dlatego że mała moc silnika, ogólnie nie narzekam

auto jak a tą klasę jest wygodne i ciche wewnątrz, przy zabraniu 3 dorosłych facetów każdy ok 90 kg wagi czuje się obciążenie - podbija na nierównościach, jeżdząc we dwoje wszystko o.k.

autko przestronne, wszystko pod ręką, dużo schowków na drobiazgi, przeszkadza plastik na boczkach ale można dostrzec zalety tego rozwiązania - łatwo się czyści :-), materiały klasy standardowej jak w innych autach typu Fiat,Scoda, łatwo się czyszczą. Bagażnik mały więc duże zakupy trzeba pakować na tył - ale łatwo zaparkować pod sklepem:-).Łatwo jednak położyć tylnefotele i wtedy zyskujemy całkiem sporo przestrzeni z tyłu - można tak przewieżć np.rower. Jak na razie nie zauważyłam minimalnej rdzy gdziekolwiek,ale może dlatego że auto ma 5 lat.

wszystko jest ok.,zimą ciepełko w środku, dosyć szybko się nagrzewa. Wentylacja dobra,szyby nie parują.

wszystko o.k. nic nie ogranicza widoczności.

nie miałam z tym żadnych problemów.

auto 5 razy w tyg. stoi w Warszawie w korkach ok. 2,5 godz.i wtedy głównie trzymam nogę na sprzęgle więc podobno przy tym przebiegu i takiej jeżdzie to normalne.Naprawę w autoryzowanym serwisie wykonano w ciągu 1 doby ,biorąc pod uwagę cenę kompetu sprzęgła naprawa nie była droga.