Opinia Ford Ranger limited 2.5 147KM (olej napędowy) pick-up 2009r., ocena użytkownika (p3s)

Ford Ranger limited 2009r. - opinia użytkownika

nadwozie: pick-up

data oceny: 2010-02-18

Spalanie przy jeździe ekonomicznej tzn ok 80-90km/h jednostajnie na długiej trasieto nawet tylko 8 litrów. Powyżej 120 już znacznie wzrasta, a przy 180km/h (względem GPS bo licznik zamykam poza skalę) - 16 litrów! Trzeba przyjąć średnie spalanie trasa i miasto ok 12 l

dołozyć parę złoty i wziąć przynajmniej wersję limited lub Wildtruck. Bardziej wyposażony i lepiej wygląda.

wyłaczać reduktor gdy jeździmy po suchej nawieżchni. mocne zużycie opon, a szkoda. Polecam opony na zimę Michelin Alpin latitude

Firma, osoby podróżujące z dużymi ciężkimi gabarytami

Wszystkie wady tego pojazdu są do zaakceptowania, dlatego śmiało ocena najwyższa. Kupując go liczyłem się, że nie będzie to limuzyna. Sprawdzałem go we wszsytkich warunkach. Jest znakomity w śniegu, niezły w błocie, lesie i terenie, a i po mieście nie ma co narzekać. Ma tylko jednego konkurenta - Hilux - bo ładnie wygląda, jest bardziej komfortowy przy zachowaniu własności terenowych. Mitsubishi czy Navara nie mają szans w terenie - tylko "lans". Uważam, że za cenę ok 90000 brutto bo tyle kosztowała wersja limited, warto go mieć. Polecam oryginalnego hard topa. Kupiłem zastępnik tańszy od fordowskiego i daleko mu z jakością montażu, wyglądu i komfortu eksploatacji.

Samochód z napędem na tył. Przy pustej pace lata jak zyd po pustym sklepie :) Bardzo mały skręt - trudności z parkowaniem, ale miałem tego świadomość kupując go. Nadmieniam, iż mimo tych wad jestem zadowolony, ale obiektywny :)

Silnik głosny, ale w tego typu pojeźdxie to normalne w każdej marce. Poza tym bez zastrzeżeń. Uwaga - przy temperaturze - 17 st. C nie ma szans na odpalenie jesli silnik stał długo (noc) bez rozruchu. Marznie paliwo mimo wymiany filtra w serwisie na specjalny - zimowy.

Samochód jest sztywny i twardy, ale musi taki być by dawać sobie radę w trudnych warunkach. Jeździłem nim po Skandynawi, robiąc "na raz" 1200km. Męczarnia dla kierowcy i pasażera z przodu, a dla pasażera z tyłu... nie do zniesienia. Trasa w minimalnym konforcie dla wszystkich nie powinna przekraczać 300 km z przerwami co 1 godz na 10 min :)

Mimo wielkich gabarytów, mało miejsca z przodu, a z tyłu niemal wogóle. Brak mozliwości dowyposażenia - sterowanie radiem w kierownicy itd... Materiały w środku średniej jakości. Trzaski kanałów wentylacyjnych spod poduszki pasażera muszą zostać "patentowo" zlikwidowane przez serwis. Są nie do zniesienia, ale po 3 reklamacji już jest ok :)

Samochód bardzo szybko się nagrzewa (dodatkowa funkcja podgrzewania płynu w silniku)

Widoczność dobra. Z tyłu w tego typu pojeźdźie normą jest słabsza

Narazie bez problemowo

małe koszty naprawy bo na gwarancji :) Gdybym jednak chciał zapłacić to dla przykładu rozbita lampa tylnia z AC kosztowała 1500 !!! Części drogie bo nietypowy wózek...

może troszkę komfort pasażerów z tyłu. WAŻNE: termomter wewnetrzny i zewnętrzny przekłamuje nawet o 10 st C. niewiarygodny wogóle.

W każdych warunkach dobrać można odpowiednie przełożenie, które naprawdę się sprawdza