Opinia Ford Puma 1.7 1.7 125KM (benzyna) coupe 1999r., ocena użytkownika (pb8)

Ford Puma 1.7 1999r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

data oceny: 2010-02-18

poziom oleju w silniku,

Młodym ceniącym sobie dynamikę przemieszcza i przyjemność z jazdy, a zarazem lubiącym czasem porywalizować z innymi kierowcami.

ocana tak wysoko ponieważ żadne auto nie dało mi tyle przyjemności z jazdy co Ford Puma. szkoda że nie ma młodszych roczników bo chęnie zakupił bym to auto jako pierwszy samochud dla mojego dziecka.

Autko, super się prowadzi i daje naprawdę sporo przyjemnści z jazdy. Jest to jedno ze zwinniejszych aut jakim jezdziłem. Hamulce są wystarczające do codziennej jazdy (jak chcesz poszaleć to na długo nie wystarczają i puchną) ale bębny z tyłu i ich praca (samoregulatory) to pomyłk. po 2000r średnice tearcz z przodu są większe.

Bardzo delikatna praca skrzyni biegów, krótki skok lewarka, i dobre zestopniowana przełożeń, powodują że w miescie autko przemieszcza się naprawde sprawnie. Przyspieszenie do "setki" jest naprawde przyzwoite i podejżewam że mało który samochód z takim silnikiem przyspiesza podobnie (chyba tylko crx :-) W trasie jest już troszeczke gorzej 5-cio stopniowa krótko zestopniowana skrzynia zmusza nas do wkręcania silnika na wyrzsze oborty. Co za tym idzie przy prędkościach żedu 160km/h jest już dosyć głośno.

Komfortowo jadą tylko dwie osoby, na krótkie odcinki można zabrać jeszcze dwie osoby.

Chyba dość spory bagażnik jak na takie małe autko. łatwo położyć tyle siedzenia i wtedy można przewiezc naprawde spore żeczy. Karoseria ma to do siebie że w wiekszości egzemplażach wyskakują purchle na nadkolach.

odpowiednio chłodzi i grzeje

nigdy nie miałem problemu z elektryką/elektroniką

nigdy nie doszło do sytuacji w której samochód musiał być cholowany lub zabrany na lawecie. bardzo dziuro odporne zawieszenie, silnik też bez awaryjny chociaż lubi łyknąć oleju. Z racji tego że lubie szybką i agresywną jazdę odkryłem że najsłabszym alementem tego auta jest sprzęgło.

poszalejesz na zakrętach.