Opinia Chrysler Neon LX 2.0 133KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2002r., ocena użytkownika (r3w)

Chrysler Neon LX 2002r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-02-21

Spalanie w normie.

Na stosunkowo nietrwałe zwieszenie.

Na to jak fajnie się tym autkiem jeżdzi.

W zasadzie jest to auto dla każdego,ale słaba widocznośc przez tylną szybę przy parkowaniu sprawic może troszkę kłopotów w początkowej fazie użytkowania póki sie autka nie wyczuje.

Samochód ładny,zgrabny,oryginalny z dobrym i elastycznym silnikiem i średnim spalaniem.Bardzo bogate wyposażenie seryjne,niesamowicie wygodne przednie fotele.Switny na długie podróże.Jedyne wady to słaba widocznośc przez tylną szybę i te nieszczęsne wygluszenie.Na światłach pomimo posiadania jeno 133 koników z łatwością objeżdża mocniejsze auta.Skóra,klima,trakcja,trip komputer,składane lusterka,sterowany fotel,itd.itd.długa lista wyposażenia jak już wspomniałem.Miła odmiana po wszędobylskich Golfach,Vectrach itp..Gorąco polecam zwłaszcza wersję R/T ze 150 konnym silnikiem.

Tył stosunkowo wysoki co utrudnia parkowanie tyłem. Bardzo dobre prowadzenie.Wspomaganie działa tak jak powinno.Hamulce dobre,ale mogą byc lepsze.

Silnik dobry i cichy,jak na 133 konie całkiem niezle startuje na zielonym:-).Srzynia biegów bez zarzutu chociaz zawsze mozna znalezc jakies ale.

Fajne zawieszenie aczkolwiek mało trwałe wahacze.Resorowanie dobrze wywazone.Fotele przednie doskonałe,zwlaszcza w długich podróżach.Tył bardzo wygodny.Jazda z kompletem pasażerów przyjemna .Nad wyciszeniem mogli popracowac o wiele dłużej,w zasadzie jest to jeden z mankamentów jak dla mnie.

Nietypowy amerykański wygląd co za tym idzie rzadko spotykany samochód.Linia nadwozia płynna i ładna.Łapie za oko.Taki mały elegancik (zwłaszcza w ciemnym kolorze).

Trochę śmiesznie rozwiązany przedni nawiew na szybę i troszeczkę niewystarczający na boczne szybki.Ogólnie daje radę dośc szybko oczyścic szybę z pary,ale mógłby to robic szybciej.To samo ogrzewanie tylnej szyby.Klimatyzacja wypas,brak powodów do narzekania.

Git z przodu i lustereczka,ale za to tył słabiutko.Przeszkadzają trochę trzy zagłówki no i wysoki tył.Nie dawac żonie do parkowania zwłaszcza tyłem;-)

Brak zastrzeżeń.

Słabe wyciszenie.

Dobre zawieszenie i świetne przednie fotele.Jako kierowca nie mogę w pełni obiektywnie wypowiadać się o tylnych fotelach,bo na nich nie siedzę,ale z opinii tych których wożę można wywnioskowac,że komfort jest podobny jak z przodu.