Opinia Jaguar X-Type 2.0 130KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2006r., ocena użytkownika (ran)

Jaguar X-Type 2006r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-02-22

wg mnie rewelacja Zdarzało sie spalanie na poziomie 8,7 na niemieckich autostradach przy prędkościach zbliżonych do max,ale również przy spokojnej jeździe 5,2

Ja z zakupu jestem zadowolony,jeśli finanse pozwolą przesiadę się na jaguara,ale chciałbym klasę wyżej

Przy dobrych oponach wyśmienita kontrola kierunku jazdy,pewne prowadzenie w zakrętach,prawidłowa reakcja na ruchy kierownicą.Trzeba włożyć nieco siły w czasie gwałtowniejszego hamowania-dla kobiet nie polecam/,niemniej nie ma obawy czy auto się zatrzyma.Dobre działanie ABS.Parkowanie tyłem-tragedia-sytuację ratują dobre ,duże lusterka boczne,ale niestety trzeba cofać z dużym wyczuciem.Z miejsca kierowcy nie widać tyłu samochodu.

Duże dość ciężkie auto,silnik mógłby mieć z 20 KM więcej,co z pewnością miałoby wpływ na osiągi,ale nie ma co narzekać,do wyprzedzania mocy wystarcza,do ścigania z pod świateł?-nie ten typ auta,choć nie jednego mógłby wprawić w zdziwienie.Jak na sportowy charakter marki silnik troszkę za bardzo fordowski:-)

do 110-120 w środku dość cicho-poprawnie.Powyżej szumy z opływu powietrza dają się we znaki uszom.Komfort resorowania z/bez pasażerów dość porównywalny,chociaż z kompletem jeździ się pewniej w zakrętach.Niestety stuki zawieszenia się zdarzają-ale to nie jest raczej wada konstrukcji lecz stanu naszych dróg.Po zimie strasznie trzeszczą gumy zawieszenia!!! No tak ale to angielskie autko i raczej nie przyzwyczajone do naszych zim.Z przodu miejsca dużo,fotele wygodne,choć jak dla mnie nieco krótkie siedzisko-ale to raczej wina mojego wzrostu:-)W mojej wersji brak regulacji odcinka lędźwiowego-wielka szkoda.Po długiej jeździe potrzebny masaż pleców:-)Tylna kanapa bez podłokietnika-duży błąd moim zdaniem,oraz bez możliwości złożenia-jeszcze większy.

Z przodu po odsuniętych fotelach miejsca wystarczająco dużo zwłaszcza po stronie pasażera-tam pełen komfort.Ja mam ponad 1,90 wzrostu więc muszę trochę kombinować z ustawieniem fotela na wysokość i ustawieniem kierownicy,ale to drobny mankament rekompensowany prestiżem auta.Z tyłu-to raczej pomyłka.Auta klasy kompakt maja więcej miejsca,kanapa prawie pod kątem prostym.Dla dzieci ok.Dla dorosłych na podwózkę ok,na długą jazdę?-muszą być twardzi.Jakość wykończenia bardzo dobra,miłe w dotyku plastiki i...piękna skóra,łatwa do czyszczenia.Prawdziwe drewno w tej klasie rzadko spotykane,ergonomia prawidłowa.Możliwość aranżacji? to nie jest dobre pytanie.Ja nie mam firmowej nawigacji,wiec kombinowałem bardzo gdzie ja zamontować-znalazłem-w miejscu poduszki pasażera-więc używam tylko w czasie samotnej jazdy ze względu na bezpieczeństwo.Próba racjonalnego umieszczenia CB zakończyła się fiaskiem.Mam je co prawda w aucie,ale raczej nie dodaje mu prestiżu ale trąci tandetą-jedyne miejsce to podłokietnik między przednimi fotelami:/ nie mówię też o regulacji CB bo to tylko w trakcie postoju lub przy pomocy pasażera

Nagrzewanie w czasie zimy-hmm 20-30 km wtedy jest ciepło.Niestety wyjątkowo ciężkie do opanowania zaparowywanie przedniej szyby.

jw

cóż za markę sie płaci