Opinia BMW seria 7 e38 3.5 m62 235KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1997r., ocena użytkownika (t6v)

BMW seria 7 e38 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 3.5 m62 235KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-07-15

Spalanie to mocna strona tego auta, m.in. dzięki skrzyni automatycznej która nie wymaga żyłowania auta do momentu zmiany biegów. Przykład: jadąc ok 60 km na godzinę potrafi przełączyć się na 5 bieg.

Na przebieg i kraj pochodzenia, auto pochodzi ze szwajcarji, było to jedno z 4 aut właściciela, przebieg udokumentowany to 166tyś km. Uwagę zwróciłem na zyżycie wnętrza, było niemalże żadne.

Na wymiany eksploatacyjne, na dziury w drodze co może zaowocować skrzywieniem felgi co mnie spotkało niestety.

Poleciłbym każdemu poważniejszemu kierowcy, auto jest bardzo mocne ale nie wyobrażam sobie kręcenia beczek tym autem bo to profanacja.

Polecam wszystkim to auto, ale należy pamiętać o tym żeby zakupić je w dobrym stanie bo do złomu dopłaca się dużo więcej niż można by się spodziewać.

Rewelacyjne auto polecam wszystkim, prowadzi się świetnie, układ kierowniczy dość precyzyjny i niezwykle lekko kręci się kierownicą. Parkowanie nie najgorsze jak na tak dużą limuzynę, pomocny jest seryjny PDC.

Elastyczność jak to przy V8 rewelacyjna, skrzynia chyba TipTronik, daje wrażenie jakby auto miało jeden niesłyszalny bieg. Przyspieszenie jak na prawie 2 tonowe auto do pierwszej setki 7.6 s. nie nie daje powodu do wstydu. a dalej to już poezja, przy prędkościach powyżej 180km można po cichu rozmawiać z pasażerem.

Co do resorowania to jest wszystko w najlepszym porządku jedyne niedogodności to delikatnie wyczuwalne nierówności jezdni spowodowane przez niski profil opon. Fotele przednie ustawiane we wszystkich płaszczyznach oczywiście elektrycznie, podgrzewane, el wysuwane zagłówki. Fotele tylne to poezja, rzadko kiedy miałem okazje jechać, ale moi koledzy jadąc ze mną chcieli mi wyjąć tylną kanapę i zamontować sobie w domu. Wyciszenie bardzo dobre, jeśli chodzi wyciszenie bagażnika to zastosowanie tuby basowej w nim mija się z celem, w kabinie nie słychać absolutnie nic no chyba że jakieś 400W może pomóc.

Miejsca sporo, obsługa z przodu jak i z tyłu jest pełna, bagażnik b.duży, jakość materiałów najwyższa, możliwość aranżacji dałem 9 gwiazdek żeby nie psuć opinii ale to nie T4 tylko limuzyna. Karoseria ładna i może się podobać.

Ogrzewanie rewelacyjne, klimatyzacja 2 strefowa chłodzi pięknie i precyzyjnie da się ustawić.

Widoczność ok. Lusterka fotochromatyczne, boczne podgrzewane i poszerzające kąt widzenia.

Ponoć BMW ma najlepszą elektronikę spośród aut wyższej klasy. Nie ma żadnego problemu ani żadnych awarii.

Można korzystać z dobrych zamienników, jeżdżąc dwa lata nie musiałem nich wymieniać, auto bardzo wolno się zużywa.

Dość długo się je myje bo to spore auto, lakier to czarna perła i chromowane felgi, auto należy wysuszyć bo po umyciu pozostaną ślady po kroplach.

Jest po prostu niskie gdy się jeździ odpowiednio, nie mówię tu o jeździe na emeryta, trzeba pozwolić mu się samemu rozpędzić, od tego jest ta skrzynia.