Opinia Alfa Romeo Brera 1.8 1.75 TBi 200KM (benzyna) coupe 2009r., ocena użytkownika (v4f)

Alfa Romeo Brera 2009r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 1.8 1.75 TBi 200KM (benzyna)

data oceny: 2010-08-31

Spalanie w mieście 13.6 W trasie na autostradzie 11.5 W trasie poza autostradą od 8.1 do 10.6

Nic szczególnego nie przychodzi mi na myśl.

Jak każde auto z turbiną wymaga "specjalnej troski" - ja na tym punkcie mam fioła, i chłodzę turbinę po 3-4 minuty - nawet po spokojnej jeździe.

Komuś kto ceni styl, i radość z jazdy, i lubi wyróżniać się na drodze. A także komuś dla kogo auto to coś więcej niż tylko samochód.

Przepiękne auto dla indywidualistów. Wyróżnia się na drodze, daje sporo frajdy. Dla singli czy dwóch osób to znakomity wybór.

Prowadzi się naprawdę znakomicie. Zawieszenie to bardzo dobry kompromis pomiędzy sportem a komfortem - jest twardo, czuć każdą niedoskonałość jezdni, ale większe dziury wybiera znakomicie. Przyjemnie się jeździ nawet po polskich drogach, Hamulce są znakomite. Trochę czasu upłynęło zanim nauczyłem się delikatnie obchodzić z pedałem hamulca. Auto jest całkiem spore, i parkowanie nie jest wcale takie łatwe, ale pomagają czujniki parkowania i coraz większe wyczucie auta.

Silnik jest bardzo elastyczny, pięknie ciągnie od 2,5 tys. obrotów. Niektórym może jednak przeszkadzać, że odcięcie jest już przy 5,8 tys. obrotów. Osiągi są naprawdę dobre, ale po takim aucie można by się spodziewać jednak ciut więcej. Biegi wchodzą pewnie, z przyjemnym lekkim oporem.

Zawieszenie to bardzo dobry kompromis pomiędzy sportem a komfortem - jest twardo, czuć każdą niedoskonałość jezdni, ale większe dziury wybiera znakomicie. Jak dla mnie przednie fotele są znakomite. Fotel kierowcy ma bardzo szeroki zakres ustawień, i naprawdę można znaleźć idealną pozycję. Jest bardzo wygodny, ale pod warunkiem, że zasiada w nim raczej szczupła osoba, gdyż w przeciwnym razie podparcie boczne będzie uwierać. Wyciszenie auta jest bardzo dobre, choć przy większych prędkościach słychać silnik i opływające powietrze.

Przestrzeni z przodu jest sporo, poza miejscem nad głową. Osoby powyżej 190 cm wzrostu będą dotykały podsufitki głową. Z tyłu miejsca jest bardzo mało, ale w awaryjnych sytuacjach te miejsca się sprawdzają - sam mogę to potwierdzić. Bagażnik jak na tej klasy auto jest bardzo poprawny.

Wszystko działa szybko i sprawnie.

Widoczność do przodu jest bardzo dobra - jedynie nisko poprowadzona krawędź dachu przeszkadza gdy się patrzy do góry (przede wszystkim na światłach). Widoczność do tyłu jest przeciętna, za to ogromne lusterka boczne nam to wynagradzają. Dodam jeszcze, że dzięki temu, że słupek B jest za fotelem kierowcy, jest znakomita widoczność na boki.

Nie ma nawet najmniejszych problemów.

Jak na razie wszystko ok.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to spalanie. Producent obiecywał dużo mniejsze (w mieście 11.8, a w trasie nawet 6.0 - kompletnie nierealny wynik).

Bardzo dobre, miękkie materiały. Sporo przestrzeni dla dwóch osób. Wygodne fotele - nawet dla mnie, przy problemach z kręgosłupem.