Opinia Seat Cordoba 1.4 60KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1998r., ocena użytkownika (vf2)

Seat Cordoba 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 60KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-10-24

Trzeba przyznać, że jeśli jeździ się na trasie do 100 km/h to auto jest dosyć ekonomiczne. Na gazie jest duża różnica i zastanawiałem się już nie raz nad sensem instalacji gazowej w tym modelu, ale kupiłem ten samochód od razu z gazem.

Odpowiedź:Nie

Na ilość odłożonych pieniędzy na naprawy.

Wrogowi

Zdecydowanie odradzam. Przed zakupem tego samochodu czytałem wiele opinii na jego temat, a co mnie dziwi były to często opinie pozytywne. Osobiście jestem bardzo niezadowolony z tego auta. Nie dość, że często się psuje, to wnętrze nie jest komfortowe, a przyspieszenie pozostawia wiele do życzenia. Jeśli chodzi o bagażnik to niczego większego nie da się przewieźć, bo po otwarciu klapy bagażnika otwór jest zwyczajnie za mały żeby włożyć np. karton z drukarką laserową. Na pewno nie kupię nigdy więcej żadnego Seata!

Samochód ma mały promień skrętu, przy ostrych zakrętach buja całym autem.

Muszę przyznać, że silnik jest dosyć elastyczny, skrzynia biegów chodzi bardzo dobrze.

Przy jeździe samemu lub z 1 pasażerem wszystko jest ok. Najgorzej jeśli ma się 2 pasażerów siedzących z tyłu (o 3 nie wspominam, bo to za dużo dla tego samochodu). Przy 2 pasażerach z tyłu cały tył siada nisko.

Żeby ktoś mógł wsiąść do tyłu trzeba przesuwać przednie siedzenia do przodu (pomijam tu osoby poniżej 150 cm wzrostu i dzieci). Przy moim wzroście (mam 192 cm) to bardzo uciążliwe i jestem chory jak ktoś jedzie za mną, bo nie mogę mieć fotela odsuniętego maksymalnie do tyłu. Jak na tą wielkość samochodu to wg mnie wnętrze jest ciasne (zwłaszcza tył). Na koniec dodam, że dla wyższych osób siedzenia z przodu są bardzo niewygodne (źle wyprofilowane oparcie).

Wentylacja nie jest najgorsza, chociaż szyby mogłyby lepiej odparowywać.

Widoczność to tyłu jest ograniczona przez wysoki tył. Jeśli za samochodem znajdzie się słupek standardowej wysokości to nie ma możliwości go zauważyć. Lewe lusterko kierowcy jest rewelacyjne, bo jest podzielone na 2 części i nie ma w nim martwej strefy. Szkoda tylko, że prawe to zwykłe, standardowe lusterko.

Jak na zewnątrz jest mokro, pada deszcz to zawsze mam problemy z odpaleniem. W mrozy, gdy jest suche powietrze nie mam najmniejszych problemów z odpalaniem.

Naprawy, które wymieniłem to tylko część. Jeździłem różnymi samochodami, ale ten jest bardzo zawodny. To niekończąca się inwestycja.

Właściwie to większość: - samochodem buja na zakrętach - beznadziejne przyspieszenie - niewygodne wnętrze - mały otwór bagażnika - AWARYJNOŚĆ