Opinia Audi 100 C4 2.5 AAT 115KM (olej napędowy) kombi 1994r., ocena użytkownika (w4s)

Audi 100 C4 1994r. - opinia użytkownika

silnik: 2.5 AAT 115KM (olej napędowy)

data oceny: 2011-02-06

Generalnie auto oszczędne jak na swoje gabaryty pali średnio około 7,3 - 7,5 litra przy mojej jeździe - na pewno i spali mniej tylko jakoś nie bardzo umiem ekonomicznie jeździć :)

Sprzęgło - szykuje się u mnie do wymiany ale autko ma już 320 000 na liczniku, napinacz paska wielorowkowego, turbinę.

Autko nie wymaga jakiegoś dodatkowego traktowania, ja maskę podnoszę raz na tydzień - albo przed jakąś długą podróżą.

Oprócz normalnych napraw, amortyzatory, filtry, płyny eksploatacyjne, końcówki drążków jak do tej pory nic poważnego w aucie się nie zepsuło.

No cóż auto bardzo duże jak na prawdziwe rodzinne kombi przystało mierzy prawie 4,8 metra, więc parkowanie szczególnie przy supermarketach i w mieście wymaga wprawy.

Autko naprawdę jak dla mnie nienaganne, nawet stojąc pod górkę jak tylko powoli puścimy pedał sprzęgła - a mamy wrzucony pierwszy bieg samo ciągnie powoli do przodu.

Generalnie mogę stwierdzić iż nie odczuwa się różnicy pomiędzy autem bez obciążenia jak i z kompletem pasażerów plus bagaż.Siedzenia mogłyby być trochę twardsze - po przejechaniu 500 kilometrów bez przystanków zaczynamy odczuwać trudy podróży :)

Mogę tylko nadmienić iż umieszczenie przełączników elektrycznie podnoszonych i opuszczanych szyb w podłokietniku drzwi kierowcy to nie jest najlepszy wybór - mercedes rozwiązał to lepiej.Bagażnik dobrze ustawny - choć na pierwszy rzut oka powinien być większy - dużo miejsca zajmuje jednak koło zapasowe - mógłby być śmiało 10 centymetrów opuszczony niżej - ale za to po rozłożeniu tylnych siedzeń mamy już naprawdę dużo miejsca.

Latem klimatronik radzi sobie rewelacyjnie, zimą cóż auto się rozgrzewa, rozgrzewa, rozgrzewa.

Jestem raczej wysoką osobą więc widoczność mam dobrą, w ciągu pięciu lat jakoś się człowiek przyzwyczaił.

Przez 5 lat eksploatacji - zero awarii

Cóż po około 2 latach eksploatacji - i po wymianie pasków rozrządu wraz z kompletem rolek prowadzących, napinaczy, pompy wodnej po przejechaniu 40 000 km - urwał się pasek rozrządu - efekt remont kapitalny silnika wraz z wymianą tłoków - koszt całkowity - około 4,5 tyś PLN, pewnie pasek był wadliwy, ale cóż tak to bywa - teraz przejechane już około 90 000 km i nic się nie dzieje. Należy też pamiętać iż koszt wymiany pasków rozrządu wraz ze wszystkimi rolkami i pompą wodną oraz płynami eksploatacyjnymi to wydatek około 1700 PLN.