Opinia Volvo S60 2.4 163KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2003r., ocena użytkownika (w57)

Volvo S60 2003r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-02-07

Spalanie bardzo pozytywnie zaskakuje, chociaż u mnie zdecydowanie dominowała jazda pozamiejska.

Na historię serwisowania. Nie polecam tapicerki w pełni skórzanej, ja miałem skórę po bokach, a pod plecami welur i to się znakomicie sprawdza.

nie parkujcie ciasno, szkoda karoserii.

Tym, którzy chcą się czuć pewnie na drodze.

Najlepszy samochód jaki użytkowałem. Porównuję z Camry 3,0, Avensis 1,8, Corolla 2,0 diesel, Toledo 1,8 Sport.

Bez zarzutu. Odjąłem jeden pkt za parkowanie - za duża średnica zawracania ok 12 m, to nie samochód do parkowania przed supermarketami, trzeba czasem wciskać się na dwa razy.

Silnik marzenie, a porównuję z Avensis 1,8 benzyna i Camry 3,0 benzyna. Zimny szczególnie na biegu jałowym troszeczkę słychać, ale po rozgrzaniu jest wzorowo.

Najlepsze siedzenia jakie miałem, zdecydowanie lepsze niż w Camry, o Avensisie nie wspominając. Trasa w Alpy na narty przez Niemcy bez zmęczenia.

Przestrzeń z przodu jest bardzo dobra ale nie doskonała, może nie podobać się obudowanie kierowcy przez deskę i panel środkowy.Właściwie można czuć się jak w myśliwcu - szczególnie w nocy jak podświetlona jest spora ilość różnych przełączników.

Bardzo sprawna. Jeden mankament, czujnik temperatury powietrza w kabinie jest akurat w miejscu nagrzewanym przez podświetlenie wskaźników, stąd klimatyzacja schładza bardziej niż to wynika z nastawy. Jest to jednak tylko moje spostrzeżenie, inni uzytkownicy w ogóle tego nie zauważali. Bardzo dobry system automatycznej klimatyzacji nie dopuszcza do zaparowywania szyb nawet gdy wsiądą cztery osoby zmoczone deszczem.

Przydadzą się czujniki parkowania z tyłu.

Bez uwag. W ogóle go nie zauważyłem. Za wyjątkiem kiedy zgłasza, która żarówka jest spalona.

Koszty napraw w ASO, wysokie ale porównywalne z innymi solidnymi markami, ja porównuję mz Toyotą.

komfortowa, swobodna jazda, duża dynamika przy przyspieszaniu, brak zmęczenia na długich trasach no i zadziwiająco mały apetyt na paliwo, no ale ja nie przekraczałem na autostradzie 140 km/h.