Opinia Fiat Sedici 4x4 1.6 120KM (benzyna) hatchback 2010r., ocena użytkownika (xkh)

Fiat Sedici 4x4 2010r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-02-15

Po kupnie na trasie ponad 1200km, w warunkach mieszanych spalanie było trochę poniżej 7l/100km. Liczone: wlane paliwo/ilość km. Wartości podane wyżej są z kapelusza, ponieważ ich nie znam a ankieta wymusza ich podanie.

Odpowiedź:Nie

Kilka niedogności, o których pisałem skłania do myślenia, że albo konstruktorzy są nikompetentni albo jest to świadoma polityka firmy. W obu przypadkach jest to wpuszczanie klienta w maliny. Odradzam kupno tego autka, pomimo że wygląda na interesujące.

Lać benzynę i jechać, ale koniecznie pamiętać o wyłaczeniu świateł po zatrzymaniu po zaparkowaniu. Wydawałoby się, że zrealizowanie takiej funkcji jest obecnie kwestią oprogramowania komputera i odbieram to jako złośliwe działanie producenta, który nie przygotował autka na nasz rynek, ponieważ lekceważy klienta.

Z opisanymi wadami nikomu. Tym bardziej, że świadomie producent dopuszcza auto na rynek , gdzie obowiazuja światła całą dobę.

Autko fajne ale brak funkcji wyłaczania świateł mijania po wyłaczeniu silnika praktycznie dyskwalifikuje to autko. Dodatkowo po rozładowaniu akumulatora nic nie można zrobić bo bagażnik jest zamknięty i nie można go otworzyć. Dodatkową wadą jest tylko jeden kluczyk z pilotem, można zamówić drugi ale za niebotyczną cenę. Brak czujników parkowania też jest ogromną wadą. Tego nie widać w momencie kupna. Dodatkowo brak sygnalizacji w jakim trybie jest napę tj kidy automatycznie jest włączony a kidy jest wyłączony. Kompletny brak opisu jak on działa.

Zbyt duży promień skrętu

Nie jestem rajdowcem, zatem nie interesuje mnie przyspieszenie, natomiast przy niskich obrotach na \\\"2\\\" silnik jest bardzo słaby. Trudno mi było się przestawić z \\\"Puntka\\\"

Na razie nie mam istotnych zastrzeżeń, ale siedzenie dla kierowcy mogłoby być wygodniejsze.

Beznadziejnie zeschowkami przy kierowcy. Praktycznie nie wiadomo co zrobić z okularami, telefonem itp. Schowek poziomy!!! To chyba impotent ergonomi wymyslił. Przy lekkim przyspieszeniu schowek jest opróżniany....!!!!

Przy zaparowaniu jest kłopot.

Lusterka duże, praktycznie bez strefy martwej, wygodna regulacja, brak opcji składania przy wjeździe do wąskich przestrzeni, czy na parkingu. Słaba widoczność do przodu i do tyłu . Brak czujników parkowania w podstawowym wyposażeniu.

W nowym aucie trudno o opinię, ale brakuje porządnego opisu autka również od tej strony. Auto martwe w przypadku rozładownia akumulatora. Nie można otworzyć bagaznika!!!!!!Światła mijania nie wyłaczają się po wyłaczeniu silnika, a sygnalizacja akustyczna jest beznadziejna. Nie wyjmiesz akumulatora do ładowania jezeli masz narzędzia w bagazniku, ponieważ nie można go otworzyć!!!!! Chyba idiota mógł to wymyśleć!!!

Mam to autko zbyt krótko ale obawiam się, że będą zbyt wysokie jak to zawsze w autoryzowanych stacjach. Natomiast jezeli mechanicy są tak kompetetni jak sprzedawcy to tylko zostaje modlitwa, że nic się nie będzie działo złego.

Przy 120 KM spodziewałem się bardziej dynamicznego autka szczególnie przy małej szybkości.

Jan B.