Opinia Toyota Carina Carina II E GS 2.0 TD 83KM (olej napędowy) kombi 1998r., ocena użytkownika (z73)

Toyota Carina Carina II E GS 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 TD 83KM (olej napędowy)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2008-09-07

Jeżdżę ogólnie w cyklu mieszanym.Ostatnio wybrałem się w podróż 3300 km.I zaskoczyło mnie spalanie przy prędkości 110-120km/h= 5,5l/100km.(2 osoby + cały samochód bagażu,siedzenia złożone)

Przeszłość powypadkowa.

Oprócz normalnych rzeczy na nic.

Wszystkim co lubią podróżować,przewozić różne żeczy

Ogólnie SUPER autko.Jedyna wada jak dla mnie to za głośna we wnętrzu.Nie jest to samochód do sportowej jazdy.Zapakować 5 osób +bagaż i jechać z punktu A do punktu B przy małym zużyciu paliwa i w wygodnym wnętrzu.

wspomaganie dobrze spełnia swoje zadanie,miękki jak kanapa co uznaję za zaletę,na szybkich zakrętach przechyla się na boki,zawieszenie ogólnie dobre.

To jest 2.0 TD elastyczność jak dla mnie wzorowa.Turbina "łapie"bardzo szybko.Jeżeli jedziesz na 5 biegu i masz 1200 obr/min możesz jechać ale o przyśpieszeniu z tej wartości zapomnij.Redukcja o jeden w dół i jest już ok.Na każdym biegu przyśpiesza bardzo ładnie powiedziałbym nieźle się zbiera.

Resorowanie jak mówiłem-tapczan=komfort.Z kompletem pasażerów to samo.Pasażerowie nigdy nie narzekali na niewygody,zawsze wychodzili zadowoleni.Mam obiekcję co do wyciszenia,mogłoby być lepiej.Podłuższej jeździe trochę szumi w uszach-niska ocena.

WIELKI.Z przodu i z tyłu mnóstwo miejsca.Bagażnik jak dla mnie BOMBA.Ergonomia WZOROWA.Jakość materiałów BARDZO DOBRA.Karoseria nie wykazuje oznak korozji.

Nie ma klimatyzacji,ma natomiast "szyberdach" co w upalne dni pomaga ale nie załatwia sprawy -będzie ciepło w środku.Ogólnie wentylacja daje radę.

Widoczność we wszystkich kierunkach jak dla mnie DOBRA.

Wszystko działa dobrze.

Podczas mojej eksploatacji wymieniłem tylko Klocki hamulcowe,żarówki,pasek rozrządu no i olej.Narazie to tyle.

Tomasz