Opinia Toyota Corolla Terra 1.4 E12 16V 97KM (benzyna+gaz) hatchback 2002r., ocena użytkownika (aqj)

Toyota Corolla Terra 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 E12 16V 97KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-07-23

Wiec tak - samochod bardzo oszczedny! na benzynie krotko jezdzilem bo ok miesiaca-i zalozylem instalacje sekwencyjna na stag300,reduktor Tomassetto, specjalnie rozwiertywane wtryski i kalibrowana mapa+plus zmieniane oprogramowanie-zajelo nam to az 3 mce ale ustawilismy tak mape - ze mieszane spalanie klaruje sie przy mojej jezdzie 7,4 gazu, a rekord mieszanego z lekka przewaga trasy-to 6,7!! za 50 pln zrobilem 335 km!! A benzyny mi palil srednio miedzy 6-6,5 litra.. Jazda na gazie a jazda na benzynie-bez zadnej roznicy, instalacja super dziala :)

Oczywiscie samochod kupic z mechanikiem - sprawdzic i jezdzic, cieszyc sie tym samochodem

Dbac, garazowac, nie palic w nim, kiedy ma byc wymiana plynow, filtrow czy tez swiec - to wymieniac, cieszyc sie tym samochodem i jazda nim - a corolla sie odwdzieczy i spalaniem i bezawarynoscia

Kazdemu - bo i mlody czlowiek by znalazl w pasje w tej legendajnej marce, jak rowniesz mala rodzina by byla bardzo zadowolona z komfortu,osiagach i oszczednosci corolli..

Caloksztalt uwazam za super - ktos kto jezdzil japonskim autkiem wiem co mowie - wczesniej jezdzilem niemieckimi autkami i wogole prowadzilem duzo samochodow moich znajomych by wyrobic sobie jakies zdanie o jakims samochodzie..Bardzo mi sie dobrze prowadzi corolle i jest super oszczedna i niezawodna - co jest wielkim plusem :) mysle ze w przedziale 30-40 tys nei kupilbym innego samochodu poza taka corolla..

Corolla E12 to swietny samochod - brdzo dobrze sie prowadzi jak przystalo na japonczyka, uklad kierowniczy bdb, hamulce mialem zylety i zlego o nich nie powiem, to samo z amortyzatorami, parkowanie dobrze mimo ze widocznosc przez szyby na ocene 4..samochod dobrze sie trzymie nawierzchni, nie jest bardzo miekki ale i bardzo twardy..wynoszenie na zakretach przy wiekszej predkosci...

Elastycznosc jak przy samochodach benzynowych o ciezarze 1100-1200 kg oceniam jako dynamiczna, skrzynia biegow wyczowalnie sztywna i dosc precyzyjna, silnik super - nic dodac nic ujac:) przyspieszenie od 0-100 przy roznych fazach rozrzadu silnika jest tak inaczej odczowalna - ze nei ma wielkiego kopa na starcie - ale i tak schodzi ponizej kilku sek niz samochody VW z silnikiem 1,4..miedzy 60-120 i 80-120 jest wzgledne, da sie wyprzedzic na 5 - ale jesli sie chce o wiele szybciej to sie wybiera nizszy bieg..przy uzyskaniu 3000 obrotow rwie go do przodu i mozna cisnac juz do 185 po drodze prostej...

Kwestia amortyzatorow byla u mnie super- w serwisie przy zakupie ocenili je na 97% i byli bardzo zdziwieni:) i dzialaly bez zarzutu..fotele wygodne nawet po kilku godzinnej trasie..z tylu dla ludzi normalnych gabarytow jest wystarczajace - nie jezdzilem chyba nigdy na tylnej kanapie :) co do wyciszenia - to kazdy mowi ze samochod chodzi cichutko - czasami nawet nie slychac czy zapalony, staje sie glosny dopiero przy wysokich obrotach

miejsca z przodu jest duzo jak i z tylu - to dosc duzy i obszerny hatchback - widac ze postawili takze na komfort..materialy nie zurzywaja sie szybko i dlugo wygladaja w bardzo dobrym stanie:) nei sa wykonane z takiego zimnego tworzywa i bylejakiego jak np w fabii, schowki 2 duze, w tym w podlokietniku ktory miejsci litrowa cole plus jakies mniejsze drobiazgi..bagaznik jest duzy jak na hatchbacka, latwo sie rozklada i sklada siedzenia by go powiekszyc...zegary sa bardzo ladne i dobrze widoczne, przelaczniki wszystkie w dobrym zasiegu - bez zadnych klopotow z dosieganiem podczas jazdy :) deska ogolnie ladna :)

Szybkosc chlodzenia, klimatyzacja - dzialaja bardzo dobrze - szybko mozna zmniejszyc temp w gorace letnie dni, nawiewy dzialaja bardzo dobrze...troszke gorzej z parowaniem przedniej szyby przy zamknietych szybach i wlaczonym nawiewie na szybe na poziomie 1 - jesli jedzie conajmniej 2 osoby...ale juz od poziomu 2-4 dobrze nawiew dziala na szybe..

widocznosc do przodu jest dobra - czasami mi przeszkadza widocznosc na boki - szczegolnie jak jedzie obok jakas osoba - ale to tez zalezy od tego kto jak ma ulozony fotel, czy dlugosc nog, ze siedzi sie tak ze slupki moga zaslaniac..widocznosc w lusterkach jest bardzo dobra.

Z ukladem elektronicznym i elektrycznym nei mialem zadnych problemow - wszystko idealnei dziala

Na szczescie nic mi sie nei psulo w corollce - wiec uwazam ja za super bezawaryjne autko :) wiec nei wiem jakie sa takze koszty...

Nic mnie negatywnei nie zaskoczylo

Marcin