Opinia Toyota Yaris 1.0 68KM (benzyna) hatchback 1999r., ocena użytkownika (b85)

Toyota Yaris 1999r. - opinia użytkownika

wyposażenie: Klimatyzacja

data oceny: 2008-08-10

Wszystko zależy od prędkości i stylu jazdy.Jeżeli ktoś ma ciężką nogę,jeździ szybko,to musi liczyć się ze zużyciem na poziomie ok 6,5 do 7,5 l/100km.Moja próba, jazda na autostradzie z prędkością 130-150km/h dał spalanie na poziomie ok 7 l,przy normalnej jeździe po zwykłych drogach,nie przekraczając prędkości dozwolonych można liczyć na spalanie do 5,3/100km,oczywiście pilnując ekonomizera który cały czas wyświetla chwilowe spalanie.

Bezwypadkowość

regularne wykonywanie czynności obsługowych,poza tym jes niemal niezniszczalne

typowo miejskie auto,ukochane przez kobiety,docenione przez mężczyzn za wybitne w swojej klasie walory użytkowe

moje auto kupiłem od firmy gdzie służyło jako pojazd do wszystkiego.Nie było w z byt dobrym stanie.Oceniając jego kondycję przed zakupem wziąłem pod uwagę opinie ADAC,gdzie jest ono notowane w 1 dziesiątce najmniej awaryjnych aut świata.Kupiłem i nie zawiodłem się.Po przejechaniu 30 tys km w ciągu roku oceniam że jest to zakup o niewielkim ryzyku.Innej marki w takim stanie nie kupiłbym

lepszy w porównaniu do małych fordów,fiatów,bardziej komfortowy od aut niemieckich,nieco zbyt miękki w zakrętach,ale dzięki temu pełen komfort przy nierównej nawierzchni.Ideał na nasze drogi.Brak wspomagania kerownicy trochę daje się we znaki przy manewrach na parkingu ale i tak jest lżej niż w niejednym aucie ze wspomaganiem

Małe auto ,średnia moc silnika którego konstrukcja wymusza jazdę na wysokich obrotach jeśli ktoś chce jeździć dynamicznie,jeśli chcesz jeździć ekonomicznie,spokojnie włącz 5bieg przy 50km/h -nawet w mieście spali wtedy ok4-4,5l/100km

Trochę za głośna przy prędkości powyżej 100/h,przy komplecie pasażerów chcąc ruszyć dynamicznie najlepiej wyłączyć klimę, ale to już cecha wszystkich 16V z małą mocą.

Segment aut małych ma bardzo niewiele tak dopracowanych konstrukcji.Nie porównujmy yarisa z autami innych segmentów,choć byćmoże takie porównanie mogłoby wpędzić w kompleksy posiadaczy większości opli,fiatów czy np fordów lub francuzów

bardzo wydajna klima,tylko zabiera trochę mocy.Rozstawienie nadmuchów i ich wydajność optymalna

jeden z mankamentów to ograniczenie pola widzenia do tyłu.Ale to kwestia przyzwyczajenia.W porównaniu np z nowym modelem Hondy Civic hb problemu w yarisie nie ma.

ok

Nie miałem potrzeby wykonać żadnej dużej naprawy,jedynie drobne regulacje, dlatego nie wypowiem się na ten temat

problemy z solidnością mechaników w autoryzowanych serwisach

całe auto jest jednym pozytywnym zaskoczeniem.Mówię to z pozycji użytkownika takich aut jak:łada2107,opel astra1,astra2,ford escort bolero,ford focus,vw jetta,oraz aktualnie równolegle citroeb xsara picasso i toyota yaris.Każdym z tych aut przejechałem co najmniej 60 tys km(za wyjątkiem dwóch ostatnich)

Cezaty