Opinia Citroen ZX 1.4 1.4i 75KM (benzyna+gaz) hatchback 1995r., ocena użytkownika (bdx)

Citroen ZX 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 1.4i 75KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-08-12

Co do spalania benzyny to niestety nie obliczyłem gdyż używam jej praktycznie tylko do odpalania ;). Maksymalne spalanie w mieście zimą(krótkie dystanse) - 12l/100km, minimalne które udało się uzyskać to 9l. Na trasie minimalne spalanie gazu jakie udało mi się uzyskać to 7,7l, maksymalne z pełnym załadunkiem 8,5l

Jestem zadowolony z zakupu auta. Za niewielką cenę ,szczególnie z porównaniu z autami niemieckimi(golf, astra), kupiłem auto którym bardzo wygodnie, ekonomicznie i bezawaryjnie podróżuję już półtora roku.

Największy plus tego auta to kapitalne zawieszenie, da się komfortowo jechać nawet po polnej drodze (nieraz zdażyło mi się jeździć w takich warunkach). Odradzam zakup auta bez wspomagania kierownicy.

Niestety moje auto nie należy do sprinterów... na benzynie do setki rozpędza się w około 19sekund, na gazie nawet 21 sekund. Podobny czas w przypadku przyspieszania od 80 do 120 na IV biegu.

Bardzo komfortowe wykończenie wnętrza jak na tę klasę samochodu, nawet auta z wyższych segmentów w tym roczniku mogą pozazdrościć. Mój egzemplarz posiada wykończenie jasnym welurem, robi to naprawdę bardzo dobre wrażenie. Niestety są też minusy - zbyt duży hałas szczególnie przy wysokich prędkościach obrotowych silnika.

Miejsca jest dosyć i z przodu i z tyłu. Bagażnik niestety za mały. Mój egzemplarz nie posiada dzielonej tylnej kanapy, szkoda...Co do obsługi to na pewno trzeba się przyzwyczaić do francuskiej logiki rozmieszenia niektórych elementów.

Przejechałem autem 21 tys km w półtora roku i ani razu mnie nie zawiodło. Od razu po zakupie wymieniłem jednak przegub oraz łożyska, tarcze i klocki hamulcowe. Przez cały okres mojej eksploatacji zauważyłem jedynie rosnący z przebiegiem hałas dochodzący od łożysk przednich kół.

Wygodne wnętrze (fotele super), bardzo dobre wykończenie welurem.

Łukasz