Opinia Audi C4 Avant 2.5 TDI 116KM (olej napędowy) kombi 1994r., ocena użytkownika (bdy)

Audi C4 Avant 1994r. - opinia użytkownika

silnik: 2.5 TDI 116KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-08-12

Jeżdżę pojazdem wraz z żoną - więc razem tak nam wychodzi.

Jak przy każdym zakupie auta

Jak przy każdym zakupie auta

Nic dodać i ująć, kupiony za granica w b. dobrym stanie - serwisowany w ASO, trzeba dbać o olej i starać się tankować paliwo dobrej jakości,najlepiej przynajmniej raz w roku wymienić filtr paliwa, i cieszyc się jazdą. Tylko nasze drogi są marnej jakości - więc podzespoły układu zawieszenia zużywają się szybciej :(.

Na małych i wąskich parkingach parkowanie raczej utrudnione ze względu na rozmiary auta.

Silnik elastyczny - jak na czasy produkcji tego modelu, szczególnie 4 i 5 bieg nie zmusza kierowcy do ciągłego sięgania ręką po lewarek zmiany biegów.

W zasadzie oceny mogłyby być po 10 pkt, ale zawsze znajdzie się coś co można poprawić.

Przestrzeni z tyłu dla 2 pasażerów jest b. dużo, 3 osoby podróżują wygodnie. Przyciski i przełączniki rozmieszczone b. ergonomicznie - obsługa intuicyjna i nie sprawiająca problemów.Bagażnik trochę za "płytki" ale to już sprawa mniejszej wagi. Do bagażnika proponuję od razu dokupić dywanik gumowy - unikniemy zabrudzenia wykładziny. Karoseria to pełen ocynk a więc bez śladów korozji- uwaga na odpryski lakieru na masce po kamych z naszych dróg, potrafią uszkodzić lakier i warstwę ocynku również :(.

Wersja z "klimatronikiem" - nic dodać i ująć - same plusy , może w zimę przy krótkich trasach jest nie wystarczajaco ciepło, ale to przy przejazdach około 10 kilometrów i przy -15 na zewnątrz.

Jestem osoba wysoką więc widoczność do przodu jest 100%, do tyłu b.dobrze, trzeba się trochę przyzwyczaić do bocznej - (zawsze mogłoby być lepiej)

Przez 4 lata użytkowania przepaliły się tylko 4 żarówki od podświetleń na desce rozdzielczej - odpukać :).

Większość części dostępnych jest jako zamienniki - bardzo dobrej, dobrej, średniej jakości - to my przy zakupie decydujemy co chcemy kupić i za ile. Nie warto oszczędzać lepiej kupić droższą część ale lepszej jakości. Niestety oryginalne części są b. drogie- i tak napinacz paska wielorowkowego musimy kupić do tego modelu w salonie - wydatek około 750 PLN - na szczęście wymieniamy go co około 200 000 kilometrów.

Auto bezawaryjne, trzeba tylko dbać o podzespoły - wymieniać zgodnie z terminem i przebiegiem materiały i płyny eksploatacyjne