Opinia Fiat Grande Punto Energy 1.4 8V 77KM (benzyna) hatchback 2006r., ocena użytkownika (bdz)

Fiat Grande Punto Energy 2006r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 8V 77KM (benzyna)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2008-08-12

Uważam, że spalanie jest w porządku. Przy jeździe głównie w mieście i stosunkowo dynamicznej jeździe jest do zaakceptowania.

Auta z początku produkcji miały problem z wentylacją (blokował się mecanizm, trzeba było rozbierac panel lub całą deskę), jednak w ramach akcji wymieniane były wadliwe podzespoły oraz klamki tylne (do dzisiaj mam z nimi problemy a serwis upierdliwie je reguluje zamiast wymienić).

Poza sprawdzaniem stanu oleju, ogumienia, hamulców itp. nic ... ale to są czynności jakie należy wykonywać w każdym aucie.

Polecam każdemu, kto chce kupić przestronne autko (duże wnętrze i bagażnik w sojej klasie), ekonomiczne, uważam, że bardzo charakterystyczne i ładne.

Auto ma sporo wad ale są to drobnostki. Wystawiłbym 9-ke ale podejście serwisu jest nie do zaakceptowania !!!

W tej klasie oceniam układ jezdny jako dobry.

Auto ma silnik 1.4 8V i nie oczekuje od niego niesamowitych osiagow, na te pojemnosc i klase oceniam go dobrze. Skrzynia biegów jest niestety nieciekawa, zmiana biegów przebiega przy użyciu dość dużej siły, sama zmiana nie jest zbyt precyzyjna.

Resorowanie dośc dobre, dobry kompromis pomiędzy komfortem a dobrym trzymaniem się jezdni. Fotele są wygodne, jednak zejęcie odpowiedniej pozycji jest trudne, do dzisiaj nie przyzwyczaiłem się, w Punto I (miałem go 10 lat) było lepiej.

W tej kategorii Grande Punto wypada bardzo dobrze w tej klasie. Miedzy innymi ze względu na duzą przestrzeńw stosunku do konkurencji wybrałem ten model.

Wentylacja działa dobrze, jednak na wyższych "biegach" jest dość głośna i nie chodzi mi o szum powietrza ale o silnik nawiewu.

To mankament Grande Punto. Widoczność do tyłu ogranicza dośc mała szyba. Lusterka są w porządku. Fatalne są natomiast słupki przednie, które dodają uroku ale bardzo ograniczają widocznośc, szczególnie jest to kłopotliwe przy wypatrywaniu pieszych i rowerzystów.

Elektronika jest ok, jak dotąd nie sprawiła mi kłopotów.

Nie naprawiałem jeszcze auta za własne pieniążki , jedynie na gwarancji. Awaryjkność uważam za większą niż przeciętna jednak zarówno w przypadku Punto I jak i Grande Punto materiały eksploatacyjne i części sa w stosunku do konkurencji tanie. Orientowałem sie także w cenach na serwisach internetowych - np. Allegro , jest dużo części w bardzo dobrych cenach.

Serwis, powtórzę to, podejście jest karygodne !!!

Conajmniej 2 klasy lepszy po przesiadce z Punto I.