Opinia Smart Passion ForTwo CDI 0.8 45KM (olej napędowy) hatchback 2005r., ocena użytkownika (bgx)

Smart Passion ForTwo CDI 2005r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-08-12

Tu bez komentarza,oby wszystkie nasze auta zadowalały się tak minimalną ilością paliwa.

Obowiązkowo na dwie sprawy: 1.Bezwypadkowość 2.Spalanie oleju w wersji benzynowej Dodatkowo dodam że należy unikać aut z dużymi przebiegami (chodzi o wersje benzynowe),przebieg 100 tys km czasami oznacza remont kapitalny. I na koniec cenna uwaga,nie gasić silnika zaraz po zatrzymaniu pojazdu,MUSI obowiązkowo popracować na wolnych obrotach min.20/30s, inaczej czeka nas wymiana turbiny,a nie jest to mały wydatek :-(

Kontrolować poziom oleju w wersjach z silnikiem benzynowy,

Wad zero,zalet całe mnóstwo,gdyby było inaczej to przez te 9 lat produkcji nie sprzedano by tak dużej ilości Smartów,prawda?

Kto nie spróbuje jazdy próbnej takim autkiem to może nie uwierzyć w opinie innych,ale taka jest prawda. Zero zastrzeżeń do prowadzenia,hamulców,parkowania,czy też układu kierowniczego.

Jak już ktoś zauważył-to nie jest Ferrari,ale niejeden na światłach przeżył zdziwienie nie mogąc nadążyć za Smartem CDI,a w benzynie jest jeszcze lepiej,nie polecam podnoszenia mocy,czyli chip-tuning ponieważ żywot zespołu napędowego drastycznie spada,jeżeli chcesz mocniejszy zespół napędowy to zamiast wersji ForTwo kup FortFor. W wersji CDI budzi zdumienie zużycie paliwa które kształtuje się na poziomie 3.5l/100km,silnik wraz ze skrzynią zapewnia bardzo ładne przyśpieszenie,czyli nic dodać,nic ująć.

Może producent powinien postarać się bardziej autko wyciszyć,zwłaszcza na postoju potrafi dokuczyć swoimi 85db,ale w czasie jazdy już jest lepiej 75db to już dość dobry wynik.

No na co jak na co,ale na brak aranżacji właściciele Smarta nie mogą narzekać :-) można wymienić sobie na dowolny kolor,i na dodatek samemu :-) zajmie to nie więcej niż pół godziny pracy.

Nawet klimatyzacja działa tak jak powinna :-).Praktycznie nie można przyczepić się do niczego

Widoczność do tyłu mogłaby być minimalnie lepsza,tylne słupki trochę przeszkadzają,lecz tylko tyci....tyci.

Nie ma zastrzeżeń,jak do tej pory moja Smerfetka nie cierpiała z tego powodu.

Jak na razie to nie miałem okazji uszczuplić swego portfela,i mam nadzieję że tak zostanie do końca :-)