Opinia Honda Odyssey 2.2 v6 140KM (benzyna+gaz) van 1995r., ocena użytkownika (c38)

Honda Odyssey 1995r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 2.2 v6 140KM (benzyna+gaz)

wyposażenie: Klimatyzacja

data oceny: 2008-08-13

z klimą lub ogrzewaniem, dużo jeżdżę w mieście i jednocześnie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"traski\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" po 50-200km, benzyny nigdy tak na poważnie sprawdzałem, ale zużycie w trasie jest raczej pewne, ilość osób średnio 3-4 ze średnim bagażem

skrzynia biegów, blacha, ogrzewanie - szczególnie nawiewy pod fotelami - siła nadmuchu, mogą być przytkane, klima - brak filtrów z przodu - utrudniona konserwacja i naprawa, sprawdzić wymianę oleju w skrzyni,

pilnować zużycia oleju (przy gazie trochę bierze), oczywiście przy takim roczniku jak mój, wymianę oleju w skrzyni radzę robić w naprawdę dobrym warsztacie (niech się nie uczą na naszym aucie), za duży koszt jeśli coś nie wyjdzie;

był mi potrzebny do trasy: praca-dom-praca w innym mieście, z przewozem kilku osób (5-6), sprawdził się doskonale, ponadto mam sporą rodzinę: 4 dzieci, trzeba mieć miejsce, żeby wszystkich zabrać; lub obecnie odebrać z lotniska jak przyjeżdżają na urlopy

jak ktoś lubi duże auta, w miarę pakowne - przy 5 osobach z bagażem na tydzień - luzik całkowity (bez tuby), wygoda, nawet lenistwo w prowadzeniu (automat, tempomat), pilnuje się wymian i serwisu, ma się znajomy warsztat (przy starszym roczniku), to mało jest konkurentów, może Nissan Quest?, Mazda MPV? - szczególnie wyposażenie

parkowanie - czujniki parkowania z tyłu (4szt.); szybka powiększająca na tylnej szybie - jak się przyzwyczaić może pomóc (zastałem przy kupnie); miałem poprzednio Mazdę MPV - była cięższa, prowadziła się lepiej szczególnie na naszych koleinach;

silnik chyba nieco za słaby do tej masy, najgorzej przy redukcji na 2 (skrzynia 3-biegowa)ok. 30-50 mil/h, potem, powyżej 60 już calkiem nieźle - jak na takie auto, nie jest to demon szybkości, ale na dłuższych trasach całkiem dobrze utrzymuje stałą prędkość i do tego tempomat, oczywiście

przednie fotele i drugi rząd (mam 2-3-2), drugi rząd to dwa fotele stykowe rozkładane każdy oddzielnie z 3 miejscami, miejsca na nogi rewelacja, wygoda na wysokim poziomie; tylna kanapa rozkładana 2 miejscowa, dałem 8, bo na kanapie trzeba się zmieniać - mam 182 wzrostu i bez rozprostowania nóg więcej jak 2 godz. nie wytrzymuję, oczywiście jeśli się siedzi samemu to komfort wzrasta

miejsca dużo (patrz wyżej), zegary w porządku - do mil przyzwyczaiłem się przy Maździe, przełączniki też w miarę osiągalne, bagażnik? co to jest? (butla w schowku), ale dwie spore walizy mieszczą się za kanapą - przerobiłem trochę i mam nieco miejsca, tapicerka taka sobie, ale wytrzymała, plastki mogłyby być lepsze, blacha najszybciej \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"idzie\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" na nadkolach - tylnych - brak na rynku \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"reperaturek\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" tylnych błotników

klima może być, tył lepszy chyba od przodu, ale ogrzewanie nie jest za ciekawe - dwa małe nawiewy pod przednimi fotelami to trochę za mało, Mazda miała dużo lepsze mimo jednego nawiewu pod fotelem kierowcy

lusterka w porządku; nieco zasłania lewy słupek przy obserwacji lewej strony w czasie skrętu; reszta patrz wyżej - pierwszy komentarz

miałem kłopoty z tylną klapą - oświetlenie, ale to chyba wina wieku instalacji, trochę przy ostatnich bardzo obfitych opadach, po jeździe szwankuje alarm (fabryczny), zamyka, ale sygnalizuje otwarcie drzwi;

trudności w wyszukiwaniu części, zgodnie z prawem Murphy\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'ego psują sie te, które są drogie i trudno je dostać; przykład czujnik stopu - steruje włączaniem się skrzyni i uruchamianiem biegów - małe g..., nie do dostania - tylko serwis (w promocji 190zł), olej do wspomagania - tylko serwis (na wymianę - nie na sprzedaż) ceny nie znam; wymiana rozrządu - 1000zł

szczególnie ogrzewanie - uwagi wyżej

Tadeusz