Opinia Peugeot 307 xt premium 2.0 16v 136KM (benzyna) hatchback 2002r., ocena użytkownika (c3w)

Peugeot 307 xt premium 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 16v 136KM (benzyna)

data oceny: 2008-08-14

na trasie z warszawy do gdańska spalanie wyszło 6,3l/100km według komputera (spalanie realne 6,5) samochodem jeżdżę tak: do pracy ok 5km i prawie nie stoję w korkach, na zakupy i w różne miejsca w warszawie (ok 10% trasy w korkach) - spalanie ok 8,3l według komputera (8,9-9 realne) w zimę spalanie takie samo jak w lato (w lecie klima włączona przez ok 40% trasy)

Odpowiedź:Raczej nie

trzeba często kontrolować poziom oleju, bo całkiem sporo ten silnik go spala

samochód ma za mały bagażnik, ma nieciekawy wygląd, nie prowadzi się zbyt przyjemnie zarówno jeśli chodzi o komfort jak i o "czucie" samochodu. więcej raczej nie kupie peugota

samochód bardzo łatwo wpada w poślizg w przypadku najechania na nierówność na łuku drogi. podczas pokonywania zakrętów tył samochodu traci przyczepność (za lekki tył).

całkiem elastyczny. silnik o pojemności 2.0 litra w tak ciężkim samochodzie zapewnia tylko trochę lepsze osiągi od silnika 1.4 w alfa romeo 33( mój poprzedni samochód). silnik pracuje nierówno (dławi się) przy obrotach 2 tys/min -dzieje sie tak tylko czasem ale według ASO ten typ tak ma i od tylu lat ASO nie potrafi dojść co jest tego przyczyną. usterka ta występuje dość często w tym modelu.

bardzo twarde zawieszenie sprawia, że czuje się każdą nierówność drogi. bardzo nieprzyjemne doznania w czasie jazdy.

zaczyna się pojawiać korozja na tylnej klapie. trzeszcząca poduszka powietrzna w kole kierownicy, jakieś trzaski z okolic słupka środkowego z lewej strony. Bardzo duże szczeliny przy łączeniu plastikowych elementów wnętrza.

czasem klimatronik nawala i przy ustawieniu temperatury np. 18 stopni zaczyna grzać na maksa ! pomaga włączenie i wyłączenie klimatyzacji

tu nie mam zastrzeżeń

czasem klimatronik grzeje na maksa.

mam samochód trochę ponad pół roku i jak narazie to tylko łożysko koła przedniego lewego robiłem

myślałem, że farncuz będzie komfortowy a tu strasznie trzęsie !

jak na silnik 2 litry i dość dużą masę nie pali aż tak dużo.