Opinia Toyota Carina XLi 1.6 16V 115KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1994r., ocena użytkownika (c92)

Toyota Carina XLi 1994r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 16V 115KM (benzyna+gaz)

wyposażenie: Klimatyzacja

data oceny: 2008-08-14

Pomimo przebiegu autko świetnie trzyma parametry. Jakość instalacji gazowej zależy od jakości montażu. U mnie jest prawie OK.

Zawieszenie jest trwałe ale dość skomplikowane. Jeśli jest zaniedbane to naprawa może pochłonąć trochę kasy. Silniki są w stanie dużo znieść, nawet nie do końca prawidłowe użytkowanie. Skrzynia też dużo zniesie. Mogą pojawić się ślady korozji. U mnie jest na dolnych krawędziach drzwi. Pomijam oczywiście zasady kupowania aut tylu sprawdzenie czy był bity, czy na wiarygodny przebieg itp.

Standardowe czynności: sprawdzić co jakiś czas olej i inne płyny, mieć zapięte pasy i włączone światła ;)

Każdemu kto szuka autka niezawodnego i stosunkowo oszczędnego jak na swoje gabaryty.

Jeśli ktoś ceni bezproblemowość eksploatacji to niech kupi sobie Carinę :) W moim samochodzie jedyne co bym poprawił to silnik na mocniejszy (2.0) oraz bardziej sztywne zawieszenie. Auto bardzo solidne i trwałe.

Auto niestety nie jest wyścigówką i prowadzi się tak sobie. Jest stosunkowo wysokie i wąskie więc trochę buja na boki. Ale nie ma tragedii.

Silnik i skrzynia dobrze sobie radzi z samochodem. Mój ma spory przebieg i to na Gazie. Zero problemów. Trochę bierze olej ale to ponoć normalne.

Zawieszenie bardzo trwałe ale nie jest super komfortowe. Siedzenia wygodne i trwałe. Wyciszenie w wersji XL nie jest najlepsze. Jazda z kompletem pasażerów jest z natury mało przyjemna.

Carina nie jest najładniejszym samochodem ale jest bardzo funkcjonalna. Dużo miejsca. Zwłaszcza z tyłu.

Ogrzewanie działa dobrze. Klima też działa dobrze. U mnie niestety przestała działać na dystansie ok 380.0000km. Dziurawa instalacja.

W sedanie nie najlepiej widać przy cofaniu. Kwestia przyzwyczajenia. Reszta OK.

Na długim dystansie wszystko działa. Jedyne co uległo awarii to podnośniki 2 szyb (usterka mechaniczna-pękły linki ale elektryka działa nadal).

Jestem pod wrażeniem bezawaryjności mojego auta. Koszty napraw nie są duże, chyba że naprawia się w ASO. Bardzo dużo niezłych jakościowo zamienników na rynku, i to za nieduże pieniądze.

Komfort to chyba najgorsza strona Cariny. Buja na boki i przy jeździe po dziurach trzeszczy deska rozdzielcza. No i ma słabe hamulce więc uważajcie ;)

Auto przez blisko 300000km jeździło jako TAXI i w tej roli spisało się bez zarzutu. Minimalne nakłady i trwałe podzespoły. Do dziś mam masę części oryginalnych z fabryki (rozrusznik, alternator itp). Kiedyś musiałem rozciąć piastę tylną żeby ją wymienić. Cięcie zajęło 30min. Materiały I klasa.