Opinia BMW seria 3 2.0 d 150KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2003r., ocena użytkownika (cpq)

BMW seria 3 2003r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 d 150KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-08-15

Jestem zachwycony poziomem zużycia paliwa w moim 320d (wersja 150KM). Na dłuższych trasach pokonywanych z prędkościami na poziomie 90 - 120 km/h spalanie potrafi spaść poniżej 3,8 l/100km! Mój stały wynik na trasie Łódź - Ostróda (ok 300km) to 4l/100km

Warto rozejrzeć się za samochodem z lepszym wyposażeniem gdyż "dołożenie" czegokolwiek póżniej jest kosztowne. Polecam fabryczny system audio Business CD, głośniki są świetnie rozmieszczone i dają dobrej jakośći dźwięk, chociaż to nie opcja dla wielbicieli wzmacniaczy i trzęsących się szyb od muzyki techno (oni chyba jeżdżą maluchami i Oplami Kadetami).Prawdopodobnie nierozsądny byłby zakup od osoby gustującej w ciuchach sportowych na każdą okazję - auto może być wtedy wyjątkowo "zmęczone".

Po rozsądnym zakupie i przyzwoitym serwisowaniu nie powinno być z nim kłopotów. Jedyne co mi nie daje spać to zostawianie go na parkingach np. pod marketami... Ludzie uwielbiają parkować 20cm od siebie i wypuszczać jakieś teściowe które rypną drzwiami w samochód obok... Forda Escorta łatwiej mi było zostawiać... :)

Osobie podróżującej często na większych dystansach, w składzie nie większym niż 4 osoby.

Uważam że BMW serii 3 w wersji 320d jest świetnym, godnym polecenia samochodem. Wygląda rewelacyjnie (w moim jest pełny pakiet wizualny "M" łącznie z felgami, świetnie się prowadzi, jest naprawdę dynamiczny i nie wiele pali. Dodatkowa zaleta - jest chyba jeszcze za drogi żeby jeździło nim wielu bezwłosych w sportowym ubraniu wielbicieli marki. Chociaż oni na szczęście przesiadają się na Audi :)

Moja wersja posiada zawieszenie z M Pakietu, dlatego jest odrobinę obniżone i utwardzone w porównaniu z seryjną 3, powoduje to, że bardziej odczuwa się dziury i nierówności, daje jednak większy komfort w szybszych łukach, dzięki czemu DSC nie musi często interweniować. Parkowanie ułatwia Parktronic.

150 konny diesel 2.0 dostępny w tym BMW od 2002 roku jest rewelacyjny. Ponad 300 Nm momentu obrotowego potrafi wywołać szeroki uśmiech na twarzy kierowcy. Szczególnie satysfakcjonujące jest przyspieszanie od ok 60 do 120 a nawet 140 km/h - wyprzedzanie TIRów to dodatkowa frajda w podróży. Krótki lewarek zmiany biegów jest fenomenalny.

W mojej wersji jest zawieszenie z M Pakietu, więc jest nieco twardsze niż zwykłe - stąd niższa ocena, chociaż ja osobiście wolę taką charakterystykę niż bujanie nawozia. Przednie fotele mam w wersji sportowej, świetnie trzymają na boki a regulacja w wielu płaszczyznach, również z podparciem ud daje możliwość podróżowania przez wiele godzin bez wysiłku. Wyciszenie rewelacyjne i niesamowita akustyka we wnętrzu - jakby auto było projektowanie dla systemu audio.

Ergonomia wnętrza jest bez zarzutu, miejsca dla siedzących z przodu pod dostatkiem, można też bardzo nisko ustawić siedzenie, natomiast z tyłu bardzo wygodnie ale ciaśniej. Polecam podróż czteroosobową z rozłożonym podłokietnikiem z tyłu. Jestem dość wysoki i daleko odsuwam siedzenie kierowcy, co powoduje że nie ma wiele miejsca na nogi za mną. Byłem tym nieco zaskoczony w tym samochodzie. Bagażnik 440 litrów nie jest mały, ale otwór załadunkowy stanowi ograniczenie. Można wpakować dużo małych toreb :)

Klimatyzacja automatyczna wspaniale radzi sobie z ogrzewaniem jak i schładzaniem wnętrza, a także z odparowywaniem szyb.

Mocno nachylona przednia szyba i masywna deska rozdzielcza powodują, że nie jest to auto dla kierowców, którzy muszą siedzieć wysoko i widzieć przód maski. Widoczność przez tylną szybę ogranicza dość wysoki kufer, ale jest parktronic. Lusterka wystarczające, Wewnętrzne samościemniające się jak dla mnie przyciemnia się trochę za mało.

Wszystkie elementy elektryczne wydają się być dobrze zaizolowane, nie miałem dotąd żadnych problemów. To samo dotyczy elektroniki. Dotąd nie było awarii lusterek, szyb, ani elektrycznie wysuwanej rolety z tyłu. Elektryczne otwieranie bagażnika za pomocą przycisku w kluczyku też nie szwankuje.

Póki co nie miałem w tym aucie żadnej awarii, natomiast koszty napraw nie są małe - szacuję to po zasięgnięciu informacji na ten temat. Lepiej niech się nie psuje...

Bardzo niewiele negatywnych rzeczy mógłbym powiedzieć o tym aucie - jedną z tych niewielu jest ilość miejsca dla pasażerów z tyłu, zwłaszcza miejsca na nogi.

Wiedziałem jak wygląda, spodziewałem się niezłych osiągów ale poziom spalania ciągle mnie zaskakuje...

Michał