Opinia Mitsubishi Colt 1.6 16v 113KM (benzyna) hatchback 1992r., ocena użytkownika (cyv)

Mitsubishi Colt 1992r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 16v 113KM (benzyna)

data oceny: 2008-08-15

Na trasie super 5 osób (ok 430kg) 6,5 w mieście nawet zimą nie spali mi więcej niż 7,2 nawet jak mu trochę dopierniczę to i tak nie pali więcej

Bardzo dobrze trzyma sie drogi ,układ kierowniczy znakomicie reaguje na każdy ruch kierownicą ,dobrze dopasowane wspomaganie kierownicy ,hamuje bardzo dobrze tylko z parkowaniem jest tragedia, żeby zawrócić lub wjechać między dwa samochody na parkingu to trzeba się nieźle pogimnastykować taki ma słaby skręt

Silnik super: elastyczny,dobrze wchodzi na wysokie obroty(w których czuje się doskonale)przyspieszenie bardzo dobre tylko trzeba go trochę podkręcić,skrzynia dobra ale nie rewelacyjna

Zawieszenie dosyć twarde ale samochód z takim przyspieszeniem i v-max ok. 200 km/h musi być sztywny, fotele dobrze trzymają w zakrętach, trochę głośno przy dużych predkościach, z kompletem pasażerów lepiej nie jeździć po nierównych drogach bo potrafi nawet haczyć w koleinach(ale pasażerowie mieli ok. 430 kg )

Z przodu zupełnie przyzwoicie tylko ,że siedzi się nisko ale za to doskonale czuje się samochód w czasie jazdy, z tyłu kiepsko za ciasno, schowków jest dużo ,jakość materiałów jak to w japońcach wszystko porządne tylko trochę szare,antykorozyjnie super szczególnie podwozie jedyny mankament to ogniska korozji na tylnej klapie ale czytałem ,że wszystkie to mają, przełączniki wszystkie pod ręką (poza włącznikiem tylnej wycieraczki)aranżacja przyzwoita

ok

Do przodu super ale do tyłu trochę gorzej (mała szyba)na szczęście są duże lusterka

Nie wiedziałem jak ocenić bo mój siedział w rowie z wodą i trochę szalał po intensywnych opadach ale już jest ok. teraz siadł mi silniczek krokowy (oryginalny)

Zawieszenie poszło przy 200000 wiadomo polskie drogi poza tym chłodnica i uszczelka pod głowicą ale to moja wina bo go przegrzałem ale części dostępne wszystkie na drugi dzień (zamienniki)