Opinia Ford Scorpio MK1 2.0 DOHC 115KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1992r., ocena użytkownika (dkz)

Ford Scorpio MK1 1992r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 DOHC 115KM (benzyna+gaz)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2008-08-18

jak na wielkośc auta moim zdaniem spalanie bardzo dobre. Przy dość dynamicznej jeździ po miescie 11.5. Spalania na benzynie nie znam.

Ja kierując sie własnym doswiadczeniem sprawdził bym czy nie ma luzu na przeniesieniu napędu, oraz uszczelke pod głowicą (ja mialem takie szczęscie i kupilem auto w którym juz to mialo miejsce tylko że małym stopniu, ale to była tylko kwestia czasu jak silnik coraz gorzej pracowal na jeden cylinder)

Osobie która nie chce wydać na auto zbyt duża, a ceni sobie komfort jazdy.

Za male pieniadze mozna miec samochod ktory oferuje bardzo wysoki komfort podróżowania. przy instalacji LPG spalanie dość przyzwoite.

Nie moge narzekac, bardzo dobrze tłumi nierówności, dość mięki dzieki temu komfortowy.

wystąpiły u mmnie problemy z układem przeniesienia napędu, konkretnie luz na tylnim moscie (dokładnie na mechanizmie różnicowym). Jesli chodzi o silnik to nienajgorzej radzi sobie z tak dużym autem.

Wypas!!! niewiele dzięków z zewnącz przenosi sie do środka. Przy spokojnej jeździe nie słychać silnika. Dobrze radzi sobie z nierównosciami. Z tyłu bardzo dużo miejsca.

Z tyłu bardzo dużo miejsca. W stosunku do modeli z przed liftingu 1991rok mój zostały poprawione blachy. U mnie w aucie z 1992 roku lekka rdza na tylnich nadkolach. Bagażnik duży 490 l, ale jak na takie auto spodziewałem sie jeszcze wiekszego, jednak jest to zupełnie wystarczająca wielkosc. Materiały wnętrza dobre, bardzo dobry welur na fotelach pomimo lat nadal wygląda dobrze

Dość szybko robi się ciepło wydajne ogrzewanie. W moim egzemplarzu poważną wadą jest brak klimatyzacji :(

Przy cofaniu troche ciężko oszacowac odległość z tyłu do przeszkody. Trzeba sie przyzwyczaić. Lusterka boczne bardzo dobre

na uwage zasluguje zawieszenie - nie do zajechania

musiałem wymienić tylni most (na urzywany za 200zł) z powodu luzu.

komfort jazdy, oraz solidność konstrukcji. Elementy zawieszenia wachacze itp. są bardzo solidne dzięki temu wytrzymałe.