Opinia BMW seria 5 touring 2.5 d 163KM (olej napędowy) kombi 2002r., ocena użytkownika (dnt)

BMW seria 5 touring 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 2.5 d 163KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-08-18

Ekonomika auta jest wyjatkowo zaskakujaca jednakze osiagniemy ja dopiero gdy nauczymy sie techniki jazdy oszczednej ktora w tym aucie nie oznacza poruszania sie w zolwim tempie. Aby dowiedziec sie wiecej zapraszam na fora milosnikow marki.

Najwazniejsza rzecz przy zakupie BMW to absolutna bezwypadkowosc i tu NIE WOLNO isc na zadne kompromisy. Auta te maja bardzo wrazliwe podluznice i jesli tylko sa na nich jakiekolwiek slady napraw nalezy sie trzymac od takiego auta z daleka.

Ogolnie rzecz biorac polecam to auto kazdemu kto lubi jezdzic kocha motoryzacje i umie dbac o auto a zapewniam iz odwdzieczy sie ono wspanialymi wrazeniami z jazdy i bezawaryjnoiscia.

Ogolnie jest to auto wysokiej klasy dla osob ktore za stosunkowo nie wygorowana cene chca kupic auto z wyzszej polki. Auto doskonale sprawdza sie podczas uzytkowania na codzien przy czym jego klasyczna sywetka moze sie podobac i wcale sie nie starzeje. Bezawaryjnosc ekonomia i ergonomia modelu e39 jest na bardzo wysokim poziomie szczegolnie w autach z nowoczesnymi silnikami w systemie commonrayle z oznaczeniem "d", jednakze marka ta wymaga pieczolowitosci jezeli chodzi o serwisowanie. W moim egzemplarzu uzywam tylko i wylacznie czesci i plynow zalecanych przez producenta czyli np oleju 0w30 i mam wrazenie ze przebieg 250000 nie robi na silniku zadnego wrazenia a jego kultura pracy jest porownywalna z autami ktore dopiero co wyjechaly z salonu.

Auto jest rewelacyjne pod kazdym wzgledem jesli chodzi o prowadzenie i w tej cenie nic lepszego sie nie kupi.

163 KM Spokojnie wystarcza aby jezdzic dynamicznie a za razem ekonomia auta jest naprawde ogromna.

Komfort jest wspanialy nawet jesli zalozy sie felgi 17 to auto nie jest za twarde i rewelacyjnie trzyma sie drogi.

Auto ma przestrzeni w sam raz choc inne auta w tym segmencie oferuja czasem wiecej miejsca to wcale nie czuje sie w nim ciasnoty. Jakosc i spasowanie materiałów wykonczeniowych to prawdziwy majstersztych niemieckiej mysli technologicznej i nie mozna sie tu do niczego przyczepic.

Wentylacja i klimatyzacja w tyma aucie dzialaja wzorowo i wzmagaja uczucie komfortu podczas jazdy po miescie oraz na dlugich trasach.

Auto posiada w zupelnosci wystarczajaca widocznosc aby precyzyjnie parkowac w ciasnych miejscach nawet jesli nie posiadamy czujnikow parkowania.

Uklad elektryczny nigdy nie przysporzyl mi zadnych problemow. Elektronika natomiast w tym aucie ma swoje kosmetyczne wady takie jak np. znikajace piksele na wyswietlaczu komputera jednakze nigdy nie zdarzylo mi sie zeby auto mnie zawiodlo i uniemozliwilo poruszanie sie a juz nawet nie ma porownania jesli porownamy je do aut francuskich ktore bije ono na leb.

Ceny czesci oryginalnych do modelu e39 sa prownywalne do cen innych nawet pozornie tanszych w eksploatacji a nawet czesto mniejsze, dlatego nawet nie rozwazam kupowania jakichkolwiek zamiennikow.

Jedyne co mnie zaskoczylo negatywnie jesli chodzi marke BMW to opinie ludzi ktorzy kojarza ta marke z gangsterami i panami w sportowych strojach z wygolonymi glowami.\\r\\nEhhh kiedy sie to zmieni??

Zanim zdecydowalem sie na zakup tego modelu przetestowalem chyba kazda marke "nawet te nietypowe" w dostepnym mi przedziale cenowym.\\r\\nChoc po wiekszosci testow mialem juz swoje typy to gdy wsiadlem do bmw zostalem oszolomiony pieczolowitoscia wykonania wnetrza. Kiedy zaczalem zaglebiac sie w jego funkcje i mozliwosci mialem wrazenie iz stworzone jest po chyba wieloletnich przemysleniach i testach konstruktorow.\\r\\nWsiadajac do bmw mialem wrazenie ze ktos wykonal je specjalnie dla mnie.\\r\\nA wyciszenie wnetrza to prawdziwy majstersztych.