Opinia Toyota Land Cruiser 100 4.2 0KM (olej napędowy) terenowy 2000r., ocena użytkownika (dy2)

Toyota Land Cruiser 100 2000r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

skrzynia biegów: półautomatyczna

data oceny: 2008-08-21

pojemność ma swoje prawa nie jest to auto dla tych co zwracają uwagę na takie szczegóły. Są auta co mniej palą ale nie w tym przedziale pojemności silnika. A poza tym jak one cichutko to robią.

zwrócić uwagę na pełne wyposażenie, polecam zwłaszcza automatyczną skrzynie biegów, klimatyzacje, skórzaną tapicerkę.

używać sportowej(trzy biegowej)skrzyni biegów (jeden przycisk w drążku zmiany biegów)przy wyprzedzaniu, oraz wciśniecie guzika z turbo doładowaniem. Przy parkowaniu nie bać się wjechania na najwyższy nawet krawężnik(wraz z dużym promieniem skrętu jest to rekompensata za nie małe gabaryty)ułatwia parkowanie w ciasnych zatoczkach.

wszystkim kogo stać na jego zakup i utrzymanie! Szczególnie tym którzy nie byli zadowoleni z posiadanego wcześniej przez siebie samochodu terenowego innej marki, docenicie różnice!

auto godne polecenia najlepszemu przyjacielowi takiemu którego nie można oszukać , będzie nam z pewnością wdzięczny

nie istnieje pojazd lepiej sprawujący się w terenie z jednoczesnym komfortem jazdy w trasie lub po mieście.Niezależne regulowane zawieszenie pozwala mu pokonywać dna wyschniętych górskich rzek, brodzić może metr w wodzie, na trasie 195km/h w tym pod górkę też bez problemu (tempomat).Ucieknie każdemu w trasie a mało go kto dogoni. Może ciągnąć kilka ton. Może też zawieść "młodych" do ślubu(mi się zdarzało!)i bez obciachu. "blachary"lecą na niego bez dwóch zdań! a miejsca do spania jest sporo dla dwóch osób z wyciągniętymi nogami (ja mam 188cm wzrostu).Polecam serdecznie!!!jeśli kogoś stać bo..KOSZTOWNY W UTRZYMANIU(AC,OC, serwis okresowy).Auto nie awaryjne, polecam jazdę zwłaszcza w terenie, bez konkurencji(właściwości trakcyjne i moc silnika).12pkt w skali do 10.

najlepsza skrzynia automatyczna ze wszystkich terenówek na świecie +zapas mocy i tempomat, genialnie !

optimum komfortu dla 4 osób nawet na trasach po kilka tys. km. Cichy i pakowny.kilkaset kilo nie robi na nim żadnego wrażenia. Zwłaszcza z przyczepami, nawet ciężkimi nie ma sobie równych.

tylko w amerykańskich terenówkach jest podobnie wygodnie i przestrzennie ale one pala dwa razy więcej i brak serwisu na trasie. Poza USA bez konkurencji, gabaryty mówią same za siebie!

niezależna z tyłu klima automatyczna i nawiew.W zimie jak w piecu trzeba przykręcać bo za gorąco. Na mróz podgrzewane fotele kierowcy i pasażera docenić można zwłaszcza w modelach ze skórzaną tapicerką, opcja wyższych obrotów dla zimnego silnika pozwala go szybciej w zimie rozgrzać. Nic dodać !

wielkie to i przestronnie oszklone lusterka regulowane elektrycznie obejmują wszystko za nami można ustawić dowolnie bez względu na wzrost kierowcy i zapamiętać dla dwóch kierowców, wygoda i oszczędność czasu w trasie.

duży zapas energii + dodatkowe gniazda na oświetlenie zewnętrzne lub do innych instalacji np. wyciągarki, pelengatora(szperacza).

most tylny 23tys zł brrrr...(ale przyznaje z mojej winy, zakopałem auto w piachu grząskim i nie umiejetnie wyjeżdżałem z Trzaskiego terenu

wytłumienie wzorowe.

Janusz