Opinia Volkswagen Passat 1.9 TDI 130KM (olej napędowy) kombi 2000r., ocena użytkownika (fp8)

Volkswagen Passat 2000r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 TDI 130KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-02-28

Lubię raczej dynamiczną jazdę więc auto swoje musi dostać ale jeśli ktoś spokojnie jeździ to te dane można jeszcze sporo obniżyć (sprawdzone)

Przy zakupie sprawdz czy wycieraczka tylnej szyby w kombi działa - lubi się psuć

Pilnowac terminów przeglądów i wymian płynów, przed wyłączeniem auta pozwól się zatrzymać turbinie przez jakąś minutke

Przede wszystkim ludziom prowadzącym aktywny tryb życia, uprawiającym sporty i podróżującym dużo a także rodzinie bez wątpienia jest to duże rodzinne kombi

Auto prowadzi się pewnie, dobrze trzyma się drogi, bardzo dobrze tłumi nierówności i wszelkiego rodzaju dziury które jednak dają popalić przedniemu zawieszeniu. Niestety kupując Passata B5 musimy się liczyć z częstymi naprawami przedniego zawieszenia.

Na początku chcę napisać że udzielam opinii Passatowi B5 ze 130-to konnym silnikiem 1,9TDI na pompowtryskiwaczach (najmocniejszy 1,9TDI w B5)Auto przyspiesza bardzo ładnie, silnik bardzo elastyczny szybko się zbiera z niskich obrotów na wysokim biegu. Pomimo 225tyś km przebiegu silnik pracuje równo i cicho, turbina też bez awarii i co najważniejsze nie ruszana od nowości ale preferuję zasadę żeby po szybszej jeździe dać jej czas na zatrzymanie się przed wyłączeniem silnika. Jeśli chodzi o przyspieszenie to nie jeden się już zdziwił na skrzyżowaniu :-)

Jak już pisałem dobrze tłumi nierówności i bardzo dobrze trzyma się drogi, w środku cichutko, słychać go trochę przy rozpędzaniu tak od 3000 obr/min na trasie po rozpędzeniu auta tylko szum opon

Auto w środku przestronne i wygodne, jeśli chodzi o jakość tapicerki na fotelach to jest OK gorzej jest z plastikowymi uchwytami na drzwiach - szybko się ścierają i brzydko to wygląda. Deska rozdzielcza to perfekcja, wszystko bardzo czytelne aczkolwiek bardzo skromne. Nie mamy tu do czynienia z guzikologią wszystko ładnie skomponowane w jedna całość i obsługiwane zaledwie kilkoma guzikami.

Brak uwag. Reguralne serwisowanie klimy zapewnia jej max wydajności

Widocznośćdo przodu bardzo dobra, trochę gorzej jest do tyłu ale boczne lusterka ładnie odzwierciedlają to co się dzieje wokół auta

W elektronice nawalił mi modół sterowania centralnego zamka dosyć drogi detal ale po wymianie wszystko wróciło do normy. Mam też problem z podgrzewaniem lusterek zewnętrznych poprostu nie grzeją a w serwisie powiedziano mi że z naprawą tego jest bardzo dużo roboty i nie opłaca się tego robić. Problem sprawia też tylna wycieraczka szyby w kombi

Do modelu B5 części cała masa zarówno nowych jak i używanych ceny niewygórowane myślę że na eksploatację tego auta stać każdego

Łukasz