Opinia Ford Mondeo 1.8 16V 112KM (benzyna+gaz) hatchback 1996r., ocena użytkownika (hw8)

Ford Mondeo 1996r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 16V 112KM (benzyna+gaz)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2009-07-11

Użytkowałem ten wóz na sekwencyjnej instalacji gazowej więc nie obchodziło mnie ile pali. Trochę doskwierało ze dość długo trwało zanim się przełączył na benzynę, przez co trzeba było często ją tankować. zaskakująco niskie spalanie przy dużych prędkościach - idealnie dobrany 5 bieg

sprawdzić czy to nie diesel (ponoć są beznadziejne). poza tym nie wyobrażam sobie tej kolubryny z silnikiem 1.6. Wybierać jak najmocniejszą wersję, bo w przeciwnym wypadku mamy wysokie spalanie ale nie wiadomo za bardzo za co.

osobom ceniącym dostojną jazdę oraz komfort za małe pieniadze

przestronne wygodne auto. jak dla mnie za miękkie i trochę bezpłciowe (pewnie dlatego że miałem srebrny egzemplarz-nie polecam tego koloru), dlatego wymieniłem bo cenię oryginalność.

auto wymyślone do szybkiej jazdy na wprost. przy zmianie pasa przechyły jak w czółnie. miałem wcześniej Civica i to był dla mnie szok jak samochód może się tak bezpłciowo prowadzić

Mimo ze można osiągnąć tym wozem duże prędkości (200/h) silnik cierpi na chroniczny strach przed przyśpieszaniem. zdaje się mieć już dość przy 4 tysiącach obrotów. ale jakoś mimo wszystko ciągnie do 5-5, 6. Praca na jałowym w porządku

Komfort bardzo wysoki. Przy wzroście 173 i 68 kg wagi nie wyobrażam sobie większego samochodu dla mnie, Jadąc 6 godzin bez przerwy nie ma potrzeby odpoczynku aby rozprostować kości.

łupnia debilowi który wstawił włącznik awaryjnych tuż za ramionami kierownicy. w każdym innym normalnym wozie awaryjne mozna włączyć w ułamku sekundy, a tu trzeba się zastanawiać czy brać go bokiem czy może pokusić się o wsadzenie dłoni między ramionami kierownicy, porażka

zero zaparowanych szyb zimą czy jesienią - to duży plus

z powodu gabarytów widoczność do tyłu raczej kiepska. parkowanie na wyczucie.

przez rok nic się nie popsuło, czasem elektryczne podnoszenia fotela kierowcy się zacinało, ale w końcu to niemieckie auto. Może dzięki temu ze auto miało naprawdę niski przebieg i miałem go z pewnych rak, ale obalam mit ze Ford G..o wort...

raczej się nie psuje, zdarzały się jakieś cuda z układem hamulcowym ale nie były to groźne awarie

żadnych gwałtownych ruchów kierownicą a na zakrętach noga z gazu!!