Opinia Lancia Zeta 2.1 109KM (olej napędowy) van 1997r., ocena użytkownika (j61)

Lancia Zeta 1997r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

data oceny: 2009-07-11

W tej dziedzinie napewno wygra grupa VW poprostu palą o ok 1l mniej.

Polecam rodzinom typu 2+2 i więcej i osobom które prowadzą działalność gospodarczą.Może Lancia nie jest znana ale da państwu sporo radości z jazdy jeśli oczywiście nie jest zaniedbana lub zniszczona.Godne uwagi są tez benzyniaki ,ale trzeba do nich montować gaz,bo zrujnują kieszeń.No i polecam następce czyli Lancie Phedre.

Samochód który mimo swoich gabarytów parkuje się tak prosto jak Fiata Pandę.Dużo gorzej jest zaparkować sedana lub kombi. Auto nie lubi kolein lepiej na naszych drogach przejść na rozmiar 195/65.

Skrzynia i silnik mają rodowód francuski.Zatem skrzynia nie jest zbyt precyzyjna i troszkę jakby nie pasowała do silnika.Przy moim przebiegu zaczyna lekko haczyć,szczególnie bieg I i II.

Komfort jazdy jest znakomity ,materjały świetnej jakości.Spasowanie plastików też bez uwag.Sharan,Galaxy i Alhambra mogą się tylko zazdrościć wzornictwa wewnątrz kabiny.Diesla trochę słychać ,ale jechałem też Sharanem i w nim bardziej słychać i czuć mówię tu o wibracjach jaki silnik pracuje.

Spora kubatura wewnątrz pojazdu nie pozwala na błyskawiczne jej schłodzenie lub jej ogrzanie.

Drobne ale nie za częste awarje elektryki.Chodzi głównie o podświetlanie klimatronica i wnętrza pojazdu. Poza tym wszystko o.k.

Części około silnikowe i około skrzyniowe najlepiej kupować orginalne.Wachacze można regenerować.Końcówki drążków kupować od najlepszych producentów.