Opinia Opel Tigra B 1.6 16V 101KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1998r., ocena użytkownika (jnp)

Opel Tigra B 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 16V 101KM (benzyna)

data oceny: 2009-07-12

Spalanie mogło by być mniejsze. Ale na baku 60L dało się przejechać 650-680km. I w zasadzie to prawda o Vectrach że jazda ekonomiczna i wolniejsza a dynamiczna i szybka to bez różnicy w spalaniu. Różnica jest w ilości mandatów :)

Trudno znaleźć uczciwego handlarza...nie wierzcie handlarzom, lepiej kupić auto od prywatnej osoby, która powie co gdzie i jak. Najlepiej kupić bezwypadkowe.

Kilkunastoletni silnik bierze niewielkie ilości oleju należy co jakiś czas kontrolować stan. Kupić i założyć system antykorozyjny nawet jak rdzy nie widać. Lać dobre paliwo i olej. Cieszyć się z jazdy.

Nawet rodzinie auto sprzedałem bratu i jest z niego bardzo zadowolony.

Zabrzmi to trochę infantylnie ale jestem (a obecnie byłem bo sprzedałem) z mojej Vectry B 1,6 16V 1997r bardzo zadowolony. Samochód nigdy mnie nie zawiódł. Jeżeli dbasz o auto ono odpłaci ci się na drodze. Brzmi to może jak cytat z filmu Transformers ale tak właśnie jest. Nie oszczędzaj na tanich podróbkach i nie kupuj szajsu (filtry, paliwo na niektórych stacjach) lej dobry olej a sam się przekonasz.

Auto prowadzi się naprawdę przyzwoicie. Przy większych prędkościach należy uważać na zakrętach i długich łukach, lubi na chwilę oderwać dupcię(może to kwestia opon ale tego nie wiem) Wspomaganie nieznacznie słabnie przy włączonej klimatyzacji. Zawieszenie w sam raz na polskie drogi.

Silnik w miarę elastyczny, w końcu to samochód z '97r i cudów się nie należy spodziewać. Ale to w dużej mierze kwestia kierowcy, ja osobiście byłem z mojej Vectry pod tym względem zadowolony :) Nic w silniku nie klekotało, pracował jak zegareczek.

Po załadowaniu kompletu pasażerów i bagażu i przy amorach sprawnych w 78% zawieszenie traci na miękkości :) Fotele ogólnie w porządku ale mogły by trochę lepiej trzymać na zakrętach.

Jak dla mnie miejsca z przodu pod dostatkiem i przy moim wzroście (174cm wzrostu) dla pasażerów z tyłu też. W trójkę z tyłu trochę ciasno ale ja tam z tyłu nie jeżdżę :) Kierownica multimedialna bardzo przydatna, regulacja ogrzewaniem, szybami lusterkami w porządku. Nic nie skrzypi nie trzaska się jest cicho i miło. Welury trwałe i dobrze się czyści. To co mnie zmusiło przede wszystkim do zmiany auta to karoseria z kilkoma ogniskami rdzy. Progi z obu stron i doły drzwi. Reszka ok. Lakier na klapie, dachu, bagażniku itd bardzo ładnie się prezentuje i ogólnie auto w całości bardzo ładnie. O lakier też trzeba dbać.

W zimie przy minus kilkunastu już po chwili w samochodzie jest ciepło. Latem klima automatyczna daje rade i jeździ się naprawdę przyjemnie, nie śmierdzi z klimy lodówą ani podrobami jak w innych autach. Klimatyzowany schowek dobrze się spisuję.

Fakt lusterka trochę małe ale za to jak fajnie się komponują, nie ma takiego drugiego samochodu - z taką linią. Kwestia przyzwyczajenia.

Jakieś dziwne zwarcie w gałce kierunkowskazów w wilgotniejsze dni migało mi długimi lub same się włączały co było dość irytujące. Kontrolka zamkniętego odwodu raz świeciła a raz nie. To samo z przyciskiem przedniej szyby pasażera działał jak chciał. Wypalone piksele na wyświetlaczu i ten denny pomarańczowy kolor :P Dobrze że są od tego specjaliści i regeneracja czy zmiana koloru to nie problem.

Jeździłem moją Vectrą 2 lata. Kompletnie nic mi się nie zepsuło. Raz samochód mi nie odpalił w zimie przy -23 st.C. Sprzedający (handlarz) zamienił dobry akumulator na używany i mniejszy. Jeżeli chodzi o koszty części eksploatacyjnych (filtry, pasek rozrządu tip) to nie są drogie a po za tym ogólnie dostępne - nawet oryginały (na tym nie powinno się oszczędzać)

ogólnie lakier bardzo ładny po 12 latach ale pojawiające się ogniska rdzy na progach i drzwiach ... kiszka

Nigdy mnie nie zawiodło (2 lata codziennej eksploatacji na trasach krótkich i długich)! Nic się nie zepsuło ! Naprawdę ! Jak nie wierzysz to już Twój problem...