Opinia Audi 80 Comfort Edition 1.8 S 90KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1991r., ocena użytkownika (kqr)

Audi 80 Comfort Edition 1991r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 S 90KM (benzyna)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2009-07-24

W mieście ten samochód lubi paliwko, no ale bez przesady. W trasie, prz rozsądnej jeździe (do 130 km/h) spalanie jest zadziwiająco małe. Im cięższa noga tym lżejszy portfel. Ogólnie spalanie (jak do takiego auta) uważam za dobre.

Jak przy zakupie każdego auta! Brak rdzy (jeśli na Audi jest rdza to na 90% było rozbite), na kulturę pracy silnika, ogólny wygląd.

Lać czyste dobre paliwo i śmigać!

Nie polecam młodym i gniewnym, którzy "mordują" silniki. Auto polecam każdemu kto potrafi i chce dbać o samochód. Dla miłośnika motoryzacji. Taki klasyczny kształt będzie jeszcze długie lata na TOPIE!

Audi to Audi! Porządna, solidna konstrukcja z Inglostat. Wad nie umiem się doszukać w mojej niuni - widzę tylko same zalety!

Układ jezdny jak na ten wiek samochodu jest zadziwiająco dobry! Kierownica reaguje szybko i z dużą precyzją.

Najgorzej ruszyć - potem przyspieszenie może nie wgniata w fotel, ale jest dość dynamiczne. Wyprzedzanie nawet na 5 biegu nie sprawia dużego kłopotu. Silnik IGŁA pod warunkiem, że właściwie o niego dbamy!!!

W swojej klasie (i w tym przedziale wiekowym) Audi 80 jest liderem poz względem komfortu podróżowania. Idealny samochód na dłuuuugie podróże!

Miejsca z przodu nie zabraknie nikomu! Nawet bardzo wysokim! Tylna kanapa jest wygodniejsza od niejednego "łoża małżeńskiego"!!! Bagażnik (w szczególności w wersji B3) duży choć mało ustawny. Ergonomia-jak to u Niemców WZORCOWA - bez fajerwerków ale za to wszystko co potrzebne mamy pod ręką! Jakość wykończenia i użyte materiały są na najwyższym poziomie - trzeba bardzo się starać aby coś uszkodzić. Możliwość aranżacji - nie wiem jak mam to rozumieć! Karoseria - pełen ocynk - więc o rdzę nie ma się co martwić, lakier nawet po wielu latach wygląda ja prosto z salonu!

Nagrzewnica działa bez problemowo! Już po kilku minutach od włączenia silnika możemy się cieszyć ciepłem w samochodzie! Latem gorąco - no chyba że posiadamy klimę.

Widoczność do przodu WZORCOWA - nic nam nie zasłania widoku - żadne słupki, relingi i inne. Widoczność do tyłu - no cóż niektórzy narzekają ale wystarczy odrobina wprawy i nie ma problemu. Duże asferyczne lusterka zewnętrzne z niebieskawym zabarwieniem pozwalają podczas jazdy dokładnie obserwować drogę za nami, widoczność w nich jest doskonała!

Elektryka nie powinna sprawiać kłopotów - porządne zabezpieczenie przed wilgocią. Elektronika tylko raz spłatała mi figla - zawiesiło się radio, szybki reset rozwiązał problem.

Dużych napraw nie było. Audiczka NIGDY mnie nie zawiodła w trasieoraz nigdy nie było awarii która unieruchomiła by pojazd. To solidna konstrukcja!

Solidna i zwarta konstrukcja! Bezawaryjność!

CKK