Opinia Renault Trafic 2.0 90KM (olej napędowy) van 2008r., ocena użytkownika (m2g)

Renault Trafic 2008r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

data oceny: 2009-08-23

B.dużo zależy od techniki jazy. Jadąc b. rozsądnie w trasie do 100-110 km/h można zejść ze spalaniem spokojnie do wartości 7,2-7,5 l/100km. W mieście 8,5-9,0. Jadąc autostradą już od prędkości 130-160 km/h trudno zejść poniżej 9,00-9,5 l/100km.Podałem prędkości z prędkościomierza. W/g GPS rzeczywista prędkość jest ok. 8-9 km/h niższa

Odpowiedź:Trudno powiedzieć

Sądzę, że b. ważny w tych modelach będzie stan zawieszenia. Przypuszczam, że auta wożące na co dzień po 1100 kg mogą mieć z tym problem.

Przy stanie 63000 km trudno się wypowiadać. Do chwili obecnej auto nie nastręcza jakichkolwiek kłopotów

Samochód wart uwagi. Design zewnętrzny b. ciekawy.Wewnątrz trochę mniej ciekawy. W sumie mam wersję ciężarową która została stworzoną do wożenia ładunków. U mnie zdarza się to rzadko a jeżeli już to ciężaru rzędu 500 kg wozi tylko sporadycznie. Nie mogę więc wypowiadać się absolutnie na temat tego co by było gdyby. Ocenę swoją wystawiłem raczej jako użytkownik samochodu bardziej prywatnie niż służbowo.

Autko wyjątkowo dobrze się prowadzi i doskonale trzyma się drogi nawet w złych warunkach atmosferycznych

Żałuję , że nie nabyłem autka z silnikiem 115 KM - w sumie ten sam silnik 2,0 Dci ale silniejszy. W jeździe miejskiej wystarczający i stosunkowo mało pali. Mocy brakuje w jeździe na autostradzie. Ale 140-145 km/h jedzie bez problemu nawet z ładunkiem 800 kg.

Mam wersję ciężarową. Z przodu siedzenia 1+2, z tyłu wstawione 2 x 1, czyli razem 5 osób. Wnętrze, wyklejone stosowną tkaniną. W drzwiach przesuwnych wstawiona w serwisie duża czarna szyba. Siedzenia pasażerów z przodu na dłuższe trasy mało wygodne i mało miejsca dla 2 osób. Powyżej 12o km/h zdecydowanie słyszalny szum powietrza. Przy uchylonym oknie nie akceptowalny. Jest jednak klimatyzacja i rzadko otwieram okno. Jedynie przy mniejszych prędkościach.Ale jest to wada większości samochodów dostawczych i w porównaniu do innych jest dobrze.

Z przodu mała ilość schowków i nieergonomiczne. Brak popielniczki(wkładam mały słoiczek w otwór na napoje z lewej strony pod szybą-nie wygodnie)-może i dobrze.Wersja dobra dla tych co chcą ograniczyć się z paleniem :).

Kupując wersję z klimatyzacją otrzymałem jednocześnie dodatkową nagrzewnicę. Mało jeździłem w zimie, ale nawet pomimo braku przegrody kabinowej po nagrzaniu się, jest przyzwoicie - są jednak lepsze

Posiadam wszelkie udogodnienia dostępne w tym modelu - jak na razie wszystko działa bez zarzutu.

Do stanu 63000 km, żadnych napraw i usterek oprócz jedynie przeglądów, klocków, płynów co jest rzeczą normalną. Usługi ASO porównywalne a nawet niższe od innych marek.