Opinia Opel Vectra CD 1.6 16v 101KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1996r., ocena użytkownika (mqq)

Opel Vectra CD 1996r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 16v 101KM (benzyna+gaz)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2009-12-25

Samochód jest naprawdę ekonomiczny. W sumie nigdy nim nie jeździłem na benzynie tylko gaz. Spalanie gazu rzadko przekracza 10l chyba że podjazdy są na krótkich odcinkach na zimnym silniku. W trasie nawet przy 150km/h nie przekracza 10l.

Czy ładnie wygląda .

Na stan oleju który najlepiej kontrolować raz w tygodniu normalne jest to że ecoteci łykają olej u mnie jest to około 1,5l na 10 tyś km.

Każdemu kto dysponuje 10 tyś złotych i zależy mu na ekonomiczności oraz niskiej awaryjnośći.

Jeżeli wziąć pod uwagę cenę samochodu awaryjność ekonomiczność to powinien on byś nadal produkowany. W między czasie miałem tez passata 2006 1,9tdi 105km który był strasznie awaryjny. Moge smiało stwierdzić że teraz takich mocnych samochodów nie produkują.

Vectra ma twarde zawieszenie, na zakrętach trzyma sie dobrze. Jedynie małe lusterka zewnętrzne powodują że ciężej sie parkuje niż sprinterem.

Moja vectra ma już 13 lat ale jeszcze nie było absolutnie żadnych problemów z jednostką napędową. Przejechałem nią już 80tysięcy w 3 lata i mogę śmiało powiedzieć że jazda jest bezawaryjna. Przyśpieszenie to nie jest jakaś torpeda ale radzi sobie na autostradach i podstawowy atut EKONOMICZNOŚĆ jazdy.

Samochód amortyzuje w miare dobrze. Fotele są wygodne nie jest to może szczyt komfortu z primery P12 albo BMW 5, ale napewno nie można narzekać że są nie wygodne, nawet podczas podróży ponad 1000 kilometrów nie narzekam. Vectra mogłaby być trochę bardziej wyciszona tak jak BMW serii 5 ;)

W mojej vectrze nie można narzekać na miejsce z przodu jak i z tyłu, śmiało można podróżować w 4 osoby. Bagażnik bodajże 500 litrów jest wystarczający chociaż w mojej jest zbiornik gazu w kole a koło zapasowe leży w bagażniku. Nadwozie prezentuje sie w miarę aktualnie chociaż wersja po liftingu jest dużo ładniejsza.

Vectra nagrzewa się szybko bez jakichś tam rewelacji po prostu jest ok.

Widoczność do przodu jest dobra, natomiast lusterka są małe strasznie ale można się przyzwyczaić.

Na temat elektryki i elektroniki ciężko mi sie wypowiedzieć bo podczas 3 letniej eksploatacji i 80tyś przebiegu nie wiem co to są problemy z elektryką, aha może to że wymieniłem może ze 4 żarówki.

Dziwne jest to że już przez trzy lata nic sie nie zepsuło, jedynie elementy eksploatacyjne takie jak filtry, oleje, paski, tuleje itp. Części są tanie i szeroko dostępne.