Opinia Volkswagen Passat Variant 1.8 90KM (benzyna+gaz) kombi 1996r., ocena użytkownika (n15)

Volkswagen Passat Variant 1996r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 90KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-01-26

Na trasie z Niemiec do Polski 1000km spalanie na benzynie przy prędkości 120km/h wyniosło 6,2l potem w Polsce już tylko gaz w mieście 12,5-13,0 l/100km.

Ja pomimo przejechania ok. 184.000 silnik zalany miałem olejem syntetycznym( wbrew panującym mitom,że po 100.000 trzeba lać półsyntetyk lub nawet mineralny olej)i uważam że to co jest wlane w silnik może świadczyć o jego kondycji(im gorszy olej tym silnik słabszy mam na myśli że może "brać olej",standardowo na karoserię i skrzynie biegów.

Typowo eksploatacyjne sprawy nic specjalnego nie trzeba robić-nie rozkręcać na części i nie poprawiać fabryki.

Znajomym szukającym auta do 8.000-10.000 nie dysponujących w miesiącu dużym budżetem(mam na myśli utrzymanie auta w razie awarii)

Moim zdaniem bardzo dobry model, dobrze sprawuje się na gazie, niskie koszty eksploatacji i mała awaryjność pod warunkiem kupna sprawdzonego egz.Nie zbyt bogate wyposażenie ale za to brak problemów z niedziałającą elektroniką w moim egz. tylko elektryczne szyby i szyberdach.Zdecydowanie polecam jako pierwszy samochód lub dla rodzinki z uwagi na niskie koszty utrzymania, niezawodność i niewygórowaną cenę zakupu.

Nie najnowsza konstrukcja sprawiła iz układ kierowniczy nie był zbyt precyzyjny, ale auto dobrze reagowało na ruchy kierownicy.

Silnik elastyczny, moc wystarczająca do sprawnego poruszania się, to nie jest auto wyścigowe więc nadmiaru mocy nie będzie, skrzynia biegów przy 184.000 lekko haczyła na wstecznym biegu.

Samochód wygodny,fotele nie zapewniają bardzo dobrego trzymania bocznego ale są wygodne nawet w dalekich podróżach, samochód pewnie się prowadzi nawet z kompletem pasażerów.

Samochód przestronny nie zabraknie miejsca dla kierowcy(o większych gabarytach)jak i dla pasażerów, pomimo 12 lat na karoserii nie widać było oznak korozji.

Latem z uwagi na brak klimatyzacji w środku jest ciepło, ale docenimy to zima ponieważ ogrzewanie jest bardzo dobre i samochód szybko się nagrzewa.

Nie miałem problemów z elektroniką ponieważ w tym modelu na szczęście nie ma jej dużo, elektryczne szyby działały bez zastrzeżeń, miałem mały problem z czujnikiem ABS-u w tylnym lewym kole , ale to chyba wynika z wieku auta i ilości przejechanych kilometrów.

Z uwagi na instalację gazowa co roku wymieniałem dla świętego spokoju kopułkę(m-ki nie pamietam włoska), palec( też włoski) i przewody zapłonowe(Janmor, później BERU-zdecydowanie polecam), świece co 60.000 NGK koszt wymiany w/w części to kopułka ok.30zł, palec 10-15zł,przewody janmor-87zł, beru 145.000zł świece po 23-25zł za sztukę.W trakcie 3 letniej eksploatacji poza olejem i filtrami nie dokonałem zadnej powaznej naprawy.

Radek