Opinia Volkswagen Passat b5/b6 1.9 135KM (olej napędowy) hatchback 2002r., ocena użytkownika (nfq)

Volkswagen Passat b5/b6 2002r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-02-17

Jeśli ktoś ma ciężką nogę spalanie może być większe

Na przebieg, bo podobno powyżej 150 000 trzeba wymieniać sprężarkę i zawieszenie (nie znam sie na tym zbytnio, bo jestem kobietą;))

Żeby był czysty, brudny źle sie prezetuje:) a tak na poważnie to wystarczy tylko wlewać płyny i paliwo i jeżdzić:)

Osobom, które lubią komfort, dynamiczną jazdę i bezpieczeństwo. Osobom z małymi dziećmi (bagażnik jest tak duży, że bez problemów pomieści największy wózek i inne bagaże)

Ten samochód jest prawie idealny, prawie, bo ideałów nie ma nigdzie na świecie. Ja go uwielbiam i bardzo polecam

Auto prowadzi się świetnie zarówno na suchych jak i śliskich nawierzchniach. Jest bardzo zwrotny, łatwo się manewruje. Problemem mogą być jego gabaryty zwłaszcza dla osób, które tak ja przesiadły się do niego z maluszka;)

Samochód z tą wersją silnika jest jak pocisk, przyspiesza błyskawicznie, jest bardzo dynamiczny i elastyczny.

Samochód ten ma dosyć twarde zawieszenie, ale to kwestia przyzwyczajenia... mnie odpowiada. Należy też wspomnieć, że przy dużych predkościach niestety silnik dosyć głośno pracuje (uszu jednak nie rozrywa)

Fotele są wygodne, z tyłu bardzo dużo miejsca na nogi, z przodu też wygodnie. Ergonomiczne rozmieszczenie przełączników. Jedynym mamkamentem jest dosyć kłopotliwe składanie tylnych foteli w celu powiększenia bagażnika, ale tego przecież ne trzeba robić codziennie:)

Błyskawicznie się nagrzewa, nawiewy działają bez zarzutu, w ciągu kilkunastu sekund odparowuje przednia szyba:) Klimatyzacja też błyskawicznie działa.

Tylna szyba jest dosyć wysoko umieszczona dlatego nalezy zachowac szczególną ostrożność podczas manewrów na parkingu.

Wszystko bez zarzutów, jedynie bardzo trudno jest wymienić żarówkę od strony pasażera

Zależy z czym porównywać koszty naprawy, jeśli z maluchem to są duże, jeśli z innymi samochodami tej klasy raczej średnie.