Opinia Pontiac Trans Sport USA/Kanada 3.1 v 6 0KM (benzyna+gaz) van 1995r., ocena użytkownika (nzb)

Pontiac Trans Sport USA/Kanada 1995r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 3.1 v 6 0KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-02-17

Przy szybkości powyżej 120 na trasie wir w baku. Benzyny potrafi połknąć 14/10/12

Zawieszenie koniecznie sprawdzić na stacji diagnostycznej, elektronikę na komputerze i szczegółowo przejrzeć karoserię czy nie jest popękana lub poklejona żywicą. Sprawdzenia wymaga gniazdo kluczyka wraz z motylkiem startera, przełamany może świadczyć o kradzieży auta

Dbać o czystość i suchość instalacji elektrycznej. Kable prądowe układu zapłonu i gniazdka wtykowe wiązek wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed wilgocią i zanieczyszczeniem

Wieloosobowym rodzinom, jeżdżącym na dalekie trasy i do przewozu firmowych gości lub klientów. Młodym wyjeżdżającym ze sprzętem /deski,lotnie,kajaki,liny/

Łatwo wyjmowane wszystkie foteliki pozwalają wozić wózki, narzędzia, opakowania, instrumenty

musiałem wymienić listwę zębatą wspomagania i końcówki drążków kierowniczych

zamontowany gaz puszczony przez układ jednopunktowego wtrysku paliwa spowodował dwukrotne upalenie przewodu zasilającego sterowanie wtryskiem. Gaz z parownikiem w tym modelu to nieporozumienie i profanacja. W końcu podczas jazdy A-4 nastąpił wybuch w jednym cylindrze, podwiesił się kielich zaworowy i autko spalało 40 l gazu. Remont silnika bo okazało się, że pękł blok zaworowy wyniósł mnie 3000 zł i szybko poszedł do sprzedania.

Piękna bordowa tapicerka z dobrego materiału nie wycierała się, siedzenia wyprofilowane i tylko jeździć szczególnie z dziećmi, babciami i lachonami. Jest miejsce na położenie nart, duży bagażnik doskonała widoczność itp.

Dopieszczony, wygodny, aż do przesady model. Karoseria z włókien węglowych nie koroduje ale w razie pęknięć po "kraszu" wymaga dobrego szkutnika lub modelarza. Rama na której zamontowano karoserię wymaga przeglądu i zabezpieczenia po zimie

po załączeniu klimy spalanie rośnie niewyobrażalnie stąd jazda na krótkich trasach z załączoną klimą daje spalanie między 16 a 20 l. gazu

na początku trudność sprawia "kaczy dziób" ale po kilku tygodniach jest bezproblemowo. Skrętność wozu jest nadspodziewana jak dla vana. Szczególną przyjemność sprawiało mi parkowanie tyłem "na lusterka"

O sterowaniu wtryskiem pisałem wcześniej a jeszcze trzeba przesterować radio w modelach z USA lub Kanady. Miałem też kłopoty z przełącznikiem wycieraczki szyby, która przy wstrząsach sama się załączała i za nic nie dało się jej wyłączyć. Trzeba się było zatrzymać, wyłączyć wszystko i po kilku minutach było OK.

Części tylko oryginalne do wersji USA/Kanada, regenerowanie czasochłonne a zamienników w kraju brak

Autko dla ludzi ustawionych w życiu. Nienadzwyczajne oświetlenie szczególnie w przypadku przegrzanych odbłyśników reflektorowych.

Komfort jazdy nieporównywalny z europejskimi samochodami. Przyjazny układ siedzeń i funkcjonalność wnętrza