Opinia Lancia Lybra LX 1.9 110KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2001r., ocena użytkownika (p9c)

Lancia Lybra LX 2001r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-02-18

Pali trochę za dużo w mieście

mechanizm opuszczania szyb- psuje się, i głośniki zestawu audio- niektórzy wykręcają sobie Bose i wstawiają coś taniego

Polecam , ten samochód wszystkim tym , którzy nie są naiwni- czytaj: zdają sobie sprawę,że obecnie wszystkie samochody są produkowane na jednym uśrednionym poziomie- czy niemieckie, czy francuskie, czy włoskie.Bo dlaczego przepłacać ?

ocena subiektywna, nie będąca średnią z w/w podpunktów, które starałem mimo wszystko wypełnić obiektywnie

Lybra jest bardzo fajnym samochodem, daleki jestem jednak od stawiania maksymalnych not, tylko dlatego ,że takim autem jeżdżę.8 za prowadzenie, bo passata, czy jakąkolwiek alfę prowadzi się lepiej, wynika to jednak raczej z miękkiego zawieszenia, które na autostradach sprawdza się doskonale, na wyboistych drogach mniej. W ciasnych zakrętach nie daje takiej pewności jak sportowy samochód, ale to nie auto do sportowej jazdy. Układ kierowniczy precyzyjny, daje dużo przyjemności z jazdy, hamulce za słabe, jak dla mnie, parkuje się jak hatchbackiem, widoczność do tyłu, co prawda nie najlepsza, ale lusterka zapewniają naprawdę niezłą widoczność.

za silnik 10, ponieważ jest: a)bezawaryjny b)jak chcesz oszczędny ( spalanie ŚREDNIE poniżej 4 litrów, przy prędkości 80-90 na godzinę, a tak często się jeździ po polskich drogach ), c) elastyczny,szczególnie przy wyższych prędkościach d)przy prędkości średniej 140-160 pali 6 litrów.Dużo?Chyba nie :)

paradoksalnie, lepiej prowadzi się z obciążonym bagażnikiem. Z kompletem pasażerów mnie osobiście jeździ się źle- Lybra wydaje się być podsterowna, inne samochody, którymi jeździłem jeździły równie żle i z pełnym bagażnikiem i z kompletem pasażerów. Fotele komfortowe, ale tak do metra osiemdziesiąt wzrostu. Ja jestem wyższy,ale i tak się nie męczę na długich trasach Wyciszenie -istny wzorzec z Sevres

5 za karoserię ze względu na ceny części blacharskich- błotnik minimum 400 złotych, zderzak przedni nowy z aso 1000 złotych, a od idiotów z allegro używany, odrapany nawet 1200 ( tak, tak, czasami warto pytać o ceny nowych części )

ogrzewanie działa ok, ale często psuje się regulacja kierunku nawiewu

Dla mnie za solidnie wykonany element, powinno się dawać 9 pkt, za coś szczególnego 10.Elektronika jest ok, nie psuje się więc 9

jak poszukasz, to masz tanio, jak nie lubisz przeglądać alledrogo i wyszukiwać okazji, to nie kupuj tego samochodu, bo choć wiele części ma wspólnych z fiatem mareą, to, przynajmniej na allegro, za ten sam element do marei 100 złotych, do lybry 300

za drogie elementy blacharskie ( trzeba szukać , aby kupić tanio )

Wiedziałem,że silnik, 1,9 jtd to świetna jednostka napędowa, ale nie wiedziałem wszystko do kupy też jest ok.