Opinia Opel Frontera 2.3 100KM (olej napędowy) terenowy 1993r., ocena użytkownika (qqg)

Opel Frontera 1993r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

data oceny: 2010-02-19

Czy nie ma wycieku płynu ze zbiorniczka wyrównawczego układu chłodzenia. Na ślady rdzy na karoserii. Wycieki oleju z silnika i dyferencjałów przedniego i tylnego i skrzyni biegów i redukcyjnej. CZy napęd 4x4 ne wyskakuje przy obciążeniu.

Samochód rodzinny. Swietny dla rodzin mieszkających poza miastem.

Auto prowadzi się dobrze i lekko. Bardzo dobre wspomaganie kierownicy. Hamulce b.dobre o ile pamięta się o wymianie paska alternatora który jest również odpowiedzialny za napęd pompy vacum która znajduje się przy alternatorze.

Jedyny mankament jaki mnie spotkał w czasie użytkowania to uszczelka pod głowicą , którą musiałem wymienić. Nie był to jednak straszny koszt(wymiana uszczelki, planowanie głowicy, wymiana uszczelniaczy, sprawdzenie szczelności głowicy wyniosło mnie 520 zł. Nie jest to ściema). Silnik 2,3TDi troszkę za słaby jak na terenówkę. W głębszym śniegu czy błocie trzeba troszkę dać po obrotach żeby nie zgasł. Poza tym świetny w trasie oszczędny (można zejść do 7,5l /100 w trasie, do 10 l/100 w mieście i to wcale nie żyłując . To auto prawie terenowe i z takim silnikiem więc cóż tu można powiedzieć o przyspieszaniu. Jak dla mnie wystarczające. Tym samochodem po prostu się jeździ nie lansuje.

Zawieszenie nie wybija się tak szybko jak to niektórzy piszą.Świetnie sprawuje się w zimie na śniegu po załączeniu 4x4. Jeśli chodzi o zawieszenie to nie sprawia żadnego problemu i nie wybija tak szybko jak to opisują inni ( może mi się tak trafiło?). Komfort jazdy jest duży . Auto dość miękkie ale nie aż tak bardzo. Nadaje się zarówno do jazdy w lekkim terenie jak i po autostradzie. Wyciszenie jak na ten rocznik i typ auta moim zdaniem b.dobre. Fotele przednie wygodne. Dłuższa jazda (ok 2000 km )mnie nie męczyła.

Polecam auto jako samochód rodzinny bezpieczny, przestronny. Polecam auto ze względu na jego walory jezdne jak i wygląd. Inny problem to blacha. W starszych oplach niestety tak jest. Wychodzą pęcherze spod lakieru w kilku miejscach na całej karoserii. Na szczęście u mnie tylko pęcherze bo widziałem auta z tego samego roku z dziurami w podłodze i bez progów. Pewnie jak sie trafi.

Miałem problem z ogrzewaniem. Przy niskich temperaturach wogóle nie było ogrzewania. Sądzę że to zapchana nagrzewnica. Czytrałem że to częsty problem w tym aucie

Troszkę za małe lusterka jak na gabaryty tego auta.

Nie mam co komentować wszystko sprawne bezproblemowe.

Koszty napraw nie są duże ale trzeba przy tym trochę pochodzić. Jak się komuś nie chce lub nie umie to zedrą z niego jak za zboże.