Opinia Citroen Berlingo multispace + 1.6 1,6hdi 90KM (olej napędowy) van 2007r., ocena użytkownika (rbb)

Citroen Berlingo multispace + 2007r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 1.6 1,6hdi 90KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-02-22

Spalanie w trasie drastycznie zwiększa się po przekroczeniu prędkości 130km/h

Tak - w tej cenie jest bezkonkurencyjny

Duży, przestronny i przy tym funkcjonalnie urządzony - mnóstwo praktycznych schowków (czego nie można powiedzieć o nowym citroenie)

Prowadzenia - przy większych prędkościach (szczególnie na zakrętach) i/lub dużym wietrze auto staje się podsterowne. Układ kierowniczy, gdyby nie poważna awaria pompy wspomagania po 100 tyś km i dwa tygodnie po gwarancji to nie miał bym żadnych zastrzeżeń. Hamulce - całkiem nieźle, jak na auto TYLKO z dwoma tarczami - czemu tylko dwie tarcze w standardzie? Parkowanie - z jednej strony duży promień skrętu, z drugiej doskonała widoczność

Elastyczność - całkiem elastyczne autko. Skrzynia - dłuuugie przełożenia i mała precyzja. Silnik - puki co bez zastrzeżeń - zapalał bez problemu przy największych mrozach. Przyspieszenie - lepsze niż się spodziewałem w takim aucie.

Resorowanie całkiem przyjemne, auto wysoko zawieszone - fajnie wybiera nierówności. Obciążenie nie wpływa jakoś szczególnie na resorowanie. Fotele przednie - mnie się wygodnie na nich podróżuje - bardzo mi odpowiada pozycja "jak na krześle". Z tyłu brakuje trochę miejsca na kolana - jeśli ktoś jest ponad normatywnego wzrostu. Wyciszenie - mogło by być lepsze, ale znam mniejsze osobowe znacznie głośniejsze w środku.

Przestrzeń zarówno z przodu jak i z tyłu (w przeciwieństwie do nowego berlingo) jest świetnie zorganizowane. Wynika to nie tylko z dużej ilości mijsca, ale

Włączenie klimatyzacji na szybę wiąże się z nadmuchem zimnego powietrza na stopy - niezależnie od ustawień pokrętła kierunków

Duże przeszklenia i "wysoka" pozycja kierowcy znakomicie wpływa na widoczność we wszystkich kierunkach.

W zasadzie nie miałem, żadnych problemów z instalacją elektryczną.

Raz już wracałem na lawecie. W autoryzowanym serwisie dużo drożej niż w serwisie u znajomego - po gwarancji należy ograniczać wizyty w autoryzowanych serwisach.

...na wietrze i na zakrętach podsterowny