Opinia Hyundai Sonata model 2009 2.0 2,0 CRDI 151KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2008r., ocena użytkownika (s91)

Hyundai Sonata model 2009 2008r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 2,0 CRDI 151KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-04-27

Tu koreańczycy trochę oszukują, ale i tak swoje wyniki uważam za dobre biorąc pod uwagę fakt, że lubię dynamiczną jazdę. Może gdybym nie przekraczał 80 km/h osiągnąłbym wyniki z katalogów.

Kupiłem nowe auto.

Jak przy każdym Dieslu z CR należy zwrócić uwagę na jakość paliwa.

Wszystkim, którym nie przeszkadza znaczek na masce, a cenią sobie komfortową i bezawaryjną jazdę. (Z naciskiem na bezawaryjność)

Największą wadą Sonaty jest brak prestiżu, bo ludzie wciąż na hasło HYUNDAI reagują śmieszkiem. Po wnikliwym obejżeniu auta lub próbą jazdy zmieniają diametralnie zdanie. Ta sama wada jest również ogromną zaletą, bo aut tych po mieście jeździ mało, zlodzieje się nim nie interesują i stawki za ubezpieczenie są stosunkowo małe.(Za wspomniany brak prestiżu dostałem dodatkową zniżkę)

Należy pamiętać o czujnikach. Auto jest duże. Jest bardzo komfortowe i prowadzi się, jak na limuzynę przystało. Jeśli ktoś oczekuje szaleństw w stylu sportowym to nie tutaj.

Jeździłem dieslami wielu producentów. Ten w Soancie jest jednym z najlepiej wyciszonych. Tylko po wyłączeniu wszystkiego co hałasuje można go usłyszeć.Bardzo płynnie rozwija swoją moc, bez szarpania, czy turbo dziury.

Auto jest stusunkowo wysoko zawieszone. Wjazd na krawężnik nie jest stresem, że zachaczymy podwoziem. Nie doznałem również zjawiska dobijania zawieszenia, jak to ma miejsce w nowych Passatach. Fotele są nastawione na konfort a nie na sport.

Z aranżacją jest słabo, bo do proponowanej wersji wyposażenia niewiele można domówić. Niemniej jednak auto w każdej wersji jest bogato wyposażone w stosunku do konkurencji. Linia nadwozia, jak na limo przystało, jest ponadczasowa i jeszcze długo nie będzie gryzło po oczach. Jakość materiałów i spasowanie nie odbiega od niemieckiej konkurencji.

Czasem nawet zbyt intensywnie.

Bez tylnych czujników ciężko.

Bez zastrzeżeń. Za radio tej jakości w aucie niemieckim trzeba bardzo dużo dopłacić.

Ceny serwisu (tylko przeglądy) nie odbiegają od konkurencji.

Nie jestem miłośnikiem diesla. Silnik Sonaty całkowicie zmienił mój stosunek do Diesli.