Opinia Tata Safari 2.2 140KM (olej napędowy) kombi 2008r., ocena użytkownika (s9j)

Tata Safari 2008r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-04-30

Ale tylko przy spokojnej jeździe, do 90 km/godz.

Trudno powiedzieć, każdy egzemplarz jest niestety inny. Po prostu oglądajmy dokładnie wszystko co da się zobaczyć np.: spasowanie elementów w każdym wygląda to inaczej, czasami brak elementów gumowych amortyzujących zamykanie drzwi w jednym egzemplarzu są a w innym nie, spasowanie plastików. Niby drobiazgi, ale irytujące.

Na początek proponuję zrobić konserwację antykorozyjną podwozia, fabrycznej prawie nie ma.

Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że kupiłbym to auto jeszcze raz ale czas pokaże czy zdania nie zmienię.

Parkowanie na ciasnym parkingu nieco uciążliwe, ze względu na duży promień skrętu oraz nie najlepsza widoczność do tyłu. Widoczność do przodu i na boki 10/10.

Silnik nie pracuje harmonijnie poniżej 1800 obr/min. Poniżej tej prędkości obrotowej silnik jest ospały i słabo przyspiesza. Natomiast powyżej 1900-2000 obr/min jest wystarczająco dynamiczny i zapewnia akceptowalne przyspieszenie. Przy głębokim wciskaniu gazu z łatwością dorównujemy lekkim pojazdom osobowym ale silnik trzeba trzymać na co najmniej 2000 obr/min, poniżej tych obrotów tylko do spokojnej jazdy. Po prostu przydałby się „mocniejszy dół”.

Sprężyny w fotelach trochę skrzypią, a same fotele mają za małą możliwość regulacji jeśli chodzi o przesunięcie do tyłu. Powyżej 190 cm wzrostu może to już być uciążliwe (sam mam 183). Jeśli chodzi o tylna kanapę to nie wiem nigdy na niej nie podróżowałem, ale ci co jeździli nie narzekali więc dam ostrożnie 6/10.

Z przodu mogłoby być odrobinę luźniej z tyłu jest w porządku jeśli chodzi o przestrzeń. Osoba o wzroście 190 z pewnością z tyłu nie powinna narzekać. Bagażnik jak dla mnie bardzo pojemny. Dwa rowery, walizki, sporo rzeczy luzem i jeszcze zostało trochę miejsca. Dla trzy osobowej rodziny na wakacje idealny, dla rodziny pięcioosobowej też idealny pod warunkiem, że nie chcą zapakować rowerów do środka. Materiały wykończeniowe są skromne ale poza deską rozdzielczą są wystarczającej jakości. Możliwość aranżacji: tylna kanapa składana 1/3 – 2/3. Szkoda, że nie ma w standardzie rolety zasłaniającej zawartość bagażnika. Karoseria, jak dla mnie w porządku.

Podczas mrozów nie zmarzłem podczas upałów jeszcze nie jeździłem, ale klimatyzacja wydaje się chłodzić więc chyba nie jest źle.

Auto nowe więc i problemów jeszcze nie było.

Auto w zasadzie jeszcze nowe z minimalnym przebiegiem, brak napraw.

Jak na ponad dwutonowe auto...