Opinia Citroen C5 Exclusive 2.0 2.0HDi 138KM (turbo diesel) liftback 2005r., ocena użytkownika (tj9)

Citroen C5 Exclusive 2005r. - opinia użytkownika

nadwozie: liftback

silnik: 2.0 2.0HDi 138KM (turbo diesel)

data oceny: 2010-07-16

Wydaje mi się, że spalanie jest na przyzwoitym poziomie. Nawet w zimę osiągnięcie spalania rzędu 8l/100km jest praktycznie niemożliwe.

Na pewno rodzinie, chociaż tylko we dwoje jest w nim również bardzo wygodnie. Zresztą nawet samotnie lubię nim jeździć :D Samochód po prostu uniwersalny :)

Naprawdę dobry samochód z bogatym wyposażeniem. Chwalę sobie nasz wybór i polecam to autko każdemu, który się waha. Na pewno trzeba mieć szczęście, żeby nie trafić na jakiś pechowy egzemplarz. My nasze auto kupiliśmy ze sprawdzonego źródła i jesteśmy z niego zadowoleni.

Zawieszenie jest bardzo wygodne (Hydroaktywne) jednak czasami mam wrażenie, że auto jest trochę za miękkie. Dlatego też obniżam trochę ocenę za prowadzenie auta i układ kierowniczy. Hamulce mogłyby być lepsze, chociaż po wymianie prawie zużytych klocków powinno być lepiej. Parktronic z przodu i z tyłu pozwala na precyzyjne parkowanie tym sporym samochodem.

Jak to z dieslem bywa - spora dynamika silnika pozwala na przyjemną jazdę tym samochodem. Skrzynia biegów jest mniej precyzyjna niż w Skodzie Fabia, którą często jeżdżę i dlatego obniżam jej ocenę. Dla silnika też obniżyłem ocenę, gdyż po podpowiedzi mojego mechanika muszę wlewać V-Power z Shella, które jest znacznie droższym paliwem od zwykłego ON. Na zwykłym ON czasami silnik łapał zadyszkę i tracił na kilkanaście sekund moc (z prędkości 130km/h zwalniał do 90km/h). Odkąd wlewam V-Power, to problem na razie ucichł.

Tutaj większych uwag nie mam, bo z zawieszeniem hydroaktywnym samochód sam dostosowuje zawieszenie do obciążenia oraz jakości nawierzchni. Całkiem fajna sprawa :) Wyciszenie z oceną obniżoną, gdyż spodziewałem się całkowitej ciszy wewnątrz limuzyny, nie mniej jednak można dogadać się mówiąc do siebie ciut głośniejszym szeptem.

W c5 zasadniczo nie ma żadnej możliwości aranżacji, no chyba, że rozkładana tylna kanapa jest składnikiem tego parametru. Do pozostałych parametrów nie mam żadnych zastrzeżeń. Miejsca wszędzie jest sporo.

Bardzo wydajny nawiew. Poza tym klimatronic 2-strefowy to super rozwiązanie dla zmarzlaka oraz gorącego człowieka, którzy podróżują wspólnie :)

Jak na tak duże auto nie można mieć zastrzeżeń. Parktronic z przodu i z tyłu zdecydowanie ułatwiają wyczucie obrysu auta.

Jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń.

Jak do tej pory, to wymieniałem jedynie felgi na komplet letni.