Opinia Honda Accord Aerodeck 2.0 117KM (benzyna) kombi 1988r., ocena użytkownika (whp)

Honda Accord Aerodeck 1988r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-02-13

Normalne spalanie jak na silnik 2.0 litra

Jest to model z1988r. bardzo rzadko spotykany w wersji Aerodeck .Na pewno przy zakupie trzeba dobrze przyjrzeć się podłodze od spodu, oraz nadkolom .

Lać paliwo i jeździć,uważać na ograniczenia prędkości bo to samochód który prowokuje do szybkiej jazdy a wierzcie mi że potrafi wiele.Oczywiście dbać o wymiany oleju , płynów,filtrów, klocków hamulcowych i ogumienia. Szerokiej drogi.

Komu zależy na bezawaryjnym mocnym średniej wielości o sportowym charakterze samochodzie.Polecam to auto.

Samochód dla mnie idealny. Jedyną wadą to słabe blachy .

Przez 13 letni okres eksploatacji nie miałem przypadku żeby auto wymknęło się spod kontroli i wpadło w poślizg. idealnie trzyma się drogi.Warunek dobre opony.

Napęd prawie idealny. Świetnie dobrane przełożenia na poszczególnych biegach.

W tym modelu Hondy jest twarde zawieszenie dlatego zrozumiałym jest że lepiej zachowuje się przy pełnym obciążeniu. Szeroki rozstaw kół oraz nisko położony środek ciężkości powoduje że auto świetnie pokonuje ostre zakręty .

Dla mnie jedyną wadą Hondy są stosunkowo słabe blachy nadwozia , szczególnie nadkoli tylnych , poszycia drzwi oraz progów.W tych miejscach po 7 latach pokazały się ślady rdzy.Po wymianie progów i sierpów nadkoli niestety po 4 latach znów pokazały się ślady rdzy i dodatkowo w podłodze.

Samochód z szyberdachem sterowanym elektrycznie , szyby w drzwiach również sterowane elektrycznie tak że wentylacja i ogrzewanie bardzo dobre.W obecnej dobie brakuje bardzo klimatyzacji.

Martwa strefa około metra pomiędzy widokiem z lusterka zewnętrznego od strony kierowcy a widokiem z lusterka w kabinie. Kwestia przyzwyczajenia się i 2 krotnego sprawdzenia przed wykonaniem manewru.

W tym modelu zastosowano chowane lampy i kila razy musiałem wymieniać odcinki giętkich przewodów zasilających. Zdarzało się to przeważnie zimą przy niskich temperaturach kiedy izolacja przewodów traciła elastyczność i łamała się.Elektronika OK.

Samochód praktycznie bezawaryjny.

Korozja nadwozia

Auto z 1988r. a posiada wyposażenie prawie we wszystko oprócz klimatyzacji co mają w wyposażeniu obecnie produkowane samochody. Niepowtarzalna sylwetka nadwozia.